מחשש מחברי מרכז הליכוד: השרים נאלצים להביע תמיכה בראש הממשלה

בזה אחר זה ניצבו חברי הכנסת מימין, מהליכוד ומחוצה לו, על מנת לגבות את נתניהו בגין החשדות נגדו. לא מן הנמנע שחלקם היה מעדיף להימנע מכך, אך אין להם ברירה. הם לא רוצים לשלם את החשבון ביום הפריימריז • פרשנות

עד מדינה נגד נתניהו: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שידר היום (ראשון) עסקים כרגיל, אך לצד זאת כעס בחדרי חדרים על ח"כים מהליכוד שלא התייצבו להגנתו. בשעות האחרונות מתגבר השיטפון של השרים שמתייצבים לצד ראש הממשלה, בליכוד, כמו ארדן וישראל כץ, אך גם מחוצה לו, כמו השר בנט ושרי ה"איחוד הלאומי".


יש לציין כי בהודעות התמיכה של שרי הליכוד יש אמירה לפיה לא יהיה מרד כל עוד ההליך מתנהל, אך אין שום התייחסות ליום שאחרי כתב האישום. בכירי הליכוד הבינו כי מתפקדי המפלגה רוצים שיוכיחו את נאמנותם ואת גיבויים כלפי ראש הממשלה.

 

>> עד מדינה נגד נתניהו - כתבות נוספות:

איש היאח"ה שחקר בעברו את ראש הממשלה: "לנתניהו יהיה קשה בעימות עם הרו"

חקירת רה"מ - אלפים הפגינו מול בית היועמ"ש; תומכי נתניהו בהפגנת נגד

על רקע החשדות - באופוזיציה ממשיכים לתקוף: "נתניהו צריך לפרוש עד למיצוי החקירה"


במרכז הליכוד ישנם לא מעט דמויות מפתח ש"מהלכות אימים" על חברי הכנסת והשרים במפלגה, והם מצדם אינם רוצים להסתכסך איתם. למרות שהפגנת הנגד אתמול לא הייתה גדולה במהותה, השתתפו בה לא מעט מבעלי הכוח במפלגה, שדורשים את הפגנת הנאמנות.

 

 

הודיע בעבר שלא יתייחס לחשדות. ארדן ונתניהו
 

הודיע בעבר שלא יתייחס לחשדות. ארדן ונתניהו(רויטרס)

 

בשל העובדה שההודעות יצאו כתוצאה מלחץ חיצוני, השרים גם התנסחו באופן כזה, "כמי שקפאם שד", זאת חוץ מההודעות של רגב ואקוניס, שהיו גורפות. הודעתו של השר ארדן, למרות שהייתה יחסית רפה, הייתה המפתיעה ביותר, שכן בעבר הוא אמר כי "הוא לא מתעסק בעניין הזה", וכעת נראה ששינה את מדיניותו בשל הלחץ הכבד.


יש גם הבדל מהותי בין הודעותיהם של שרים מחוץ לליכוד, כמו השר בנט, שדורשים "שקט תעשייתי" על מנת להמשיך ולתפקד, ובין הודעות שרי הליכוד, שמאשימים את התקשורת בניסיון להפיכה שלטונית.