הבוקר שאחרי: צרפת מנסה להתאושש מפיגוע נוסף במדינה; החשוד השני הסגיר את עצמו

יממה לאחר הפיגוע הרצחני, עליו דאע"ש קיבל אחריות, מגיעות עדויות של אנשים שהיו בזירת הירי. "חשבתי שאלה זיקוקים, המחבל ירה לעבר השוטרים ואחד מהם נפל", סיפר עד לפיגוע. אדם החשוד במעורבותו בפיגוע הסגיר את עצמו למשטרת בלגיה

פריז התעוררה הבוקר (שישי) לאורו של יום חדש, כזה שבו היא מתאוששת מהפיגוע שהתרחש בה ובו נרצח שוטר, וכזה שבו התושבים מנסים לחזור לשגרה. חשוד במעורבות בפיגוע הסגיר את עצמו למשטרה.

 

"היה פה רכב משטרה ופתאום הגיע הבחור עם רכב אאודי כסוף וישן. הוא חנה מאחורי רכב המשטרה, יצא ממנו עם קלצ'ניקוב - ואז שמעתי שש יריות. חשבתי שאלה זיקוקים, אבל כל מי שהיה סביבי הסתכל מסביבו ולא ראה אף זיקוק", אמר אדם שהזדהה כשאלוג, עד לפיגוע הקטלני. "הוא ירה לעבר השוטרים, וברגע שהשוטר פתח את הדלת הוא נפל. מיד רצנו לתוך בניין סמוך, עלינו לקומה למעלה וראינו את השוטרים יורים בחשוד. הוא יכול היה לירות בנו ולהרוג יותר אנשים, אך הוא כיוון את הירי לעבר השוטרים".

 

>> כתבות נוספות בחדשות 10:

אחרי הערכת מצב: מעבר טאבה לסיני נפתח מחדש

מחקר: שתיית משקאות דיאט מגבירה את הסיכון ללקות בשבץ

גרמניה: נעצר חשוד בתכנון הפיצוצים בדורטמונד; המניע - כלכלי

 

 

חשוד הסגיר את עצמו. שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בשאנז אליזה
 

חשוד הסגיר את עצמו. שוטרים בסמוך לזירת הפיגוע בשאנז אליזה(רויטרס)

 

סיריל בת ה-40 חיכתה ברכבה לחברה, כ-10 מטרים בלבד מהמקום בו התרחש הפיגוע. "ראיתי גבר לבוש כולו בשחור מתקרב לוואן המשטרתי כאילו הוא רצה לשאול אותם משהו, ואז הוא הוציא את הקלצ'ניקוב וירה ביד ימים. התנעתי את האוטו שלי ופגעתי בשלושה-ארבעה רכבים תוך כדי שעשיתי פניית פרסה כדי להימלט משם. אני בטוחה שהוא התכוון להרוג שוטרים", סיפרה ל"הטלגרף" הבריטי.

 

בתוך כך, בזמן שהמשטרה הצרפתית ממשיכה לנהל מצוד אחר חשוד נוסף בפיגוע, סוכנות הידיעות "בלגה" דיווחה כי החשוד הסגיר את עצמו למשטרת אנטוורפן הבלגית. מקורות במשטרת צרפת מסרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי הם עצרו שלושה מבני משפחתו של המחבל ושחוקרי הפיגוע מצאו ברכבו של המחבל רובה מסוג שוטגאן וסכינים. בנוסף, כוחות הביטחון ברחבי צרפת יתוגברו לקראת הבחירות במדינה שיתקיימו ביום ראשון הקרוב בעזרת כוחות מיוחדים של המשטרה המקומית.

 

לפי דיווחים ב"לה פריזיאן", המחבל הורשע ב-2001 בתקיפת שוטר ורשם ברשת החברתית המוצפנת "טלגרם" כי הוא רוצה להרוג שוטרים. "אנחנו משוכנעים שתוצאות החקירה שלנו יובילו לכך שהמתקפה המדוברת קשורה לטרור", אמר אתמול הנשיא הצרפתי פרנסואה הולנד.

 

 

בני משפחה של המחבל נעצרו. שוטרים חמושים בשאנז אליזה
 

בני משפחה של המחבל נעצרו. שוטרים חמושים בשאנז אליזה(רויטרס)