20.04.2017

22:24

מסתמן: המלצה לכתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

פרסום ראשון • הפרקליטות צפויה להמליץ להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה, בגין חלקה בפרשיות המעון. ההחלטה הסופית בעניין תתקבל אצל פרקליט המדינה או היועץ המשפטי לממשלה. ממשפחת רה"מ נמסר: "כנראה שאין גבול לשנאת נתניהו"

 

 

לקראת אישום? פרקליטות המדינה צפויה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו, בגין פרשת המעונות - כך פורסם הערב (חמישי) לראשונה בחדשות 10. את ההחלטה הסופית בעניין צפוי לקבל בקרוב פרקליט המדינה שי ניצן, או היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט.


כזכור המשטרה המליצה על העמדתה לדין של רעיית רה"מ כבר לפני כשנה. ההמלצה נגעה לשלוש פרשיות שונות, שעניינן השתת הוצאות פרטיות, אשר המדינה שילמה, כך לכאורה, במקום הגברת נתניהו.

 

>> פרשת המעונות - כתבות נוספות:

גורמי אכיפה: שרה נתניהו תקפה מילולית את החוקרים באופן בוטה

"המקור": מה באמת קורה במעון ראש הממשלה? מני נפתלי מדבר

פרקליטיה של שרה נתניהו טוענים: פרוטוקול החקירה שלה זויף

 

הפרשה המשמעותית ביותר בהקשר הזה היא "פרשת המטפלת" שנחשפה בחדשות 10. על פי החשד המטפלת הסיעודית שטיפלה באביה המנוח של רעיית ראש הממשלה, קיבלה תשלום מקופת המדינה ולא מכספה האישי של נתניהו, כפי שדורש הנוהל התקין בהוצאות כגון אלו.

 

 

תועמד לדין? שרה נתניהו בבית המשפט (ארכיון)
 

תועמד לדין? שרה נתניהו בבית המשפט (ארכיון)(חדשות 10)

 

 

פרשה נוספת היא "פרשת הארוחות", שבעטיה חשודה נתניהו כי דיווחה על מימון ארוכות בסכום מסוים למספר מצומצם של אנשים, כאשר בפועל המימון היה בסכום גבוה יותר. בפרקליטות עוד לא סיימו להגיש את חוות הדעת, וברגעים אלו זה נמצא לקראת שלבים סופיים.


על פי מה שידוע עד כה, הפרקליטות צפויה להמליץ להגיש את כתב האישום נגד נתניהו לפחות בפרשה אחת בקבלת דבר במרמה. חוץ ממנה ימליצו על הגשת כתב אישום נגד אב הבית לשעבר עזרא סיידוף, באשמת סעיפים נוספים. מנדלבליט טרם החליט אם להמליץ בעצמו, או להעביר את ההחלטה לניצן.

 

ממשפחת נתניהו נמסר בתגובה: בושה וחרפה שיש מי ששוקל להמליץ להעמיד לדין את רעיית ראש הממשלה בגין טענות שווא ובראשן האשמה מבישה שכל ׳חטאה׳ הוא שסעדה את אביה הגוסס בימיו האחרונים. כנראה שאין גבול לשנאת נתניהו.