דגל ארצות הברית ודגל רוסיה מונפים בנמל התעופה במוסקבה, שם נחת שר החוץ האמריקני רקס טילרסון
דגל ארצות הברית ודגל רוסיה מונפים בנמל התעופה במוסקבה, שם נחת שר החוץ האמריקני רקס טילרסון
,רויטרס

גורמים אמריקניים: ארגון הנשלט בידי פוטין גיבש דרכים שיובילו לניצחון טראמפ

גורמים אמריקניים טוענים כי למודיעין האמריקני מסמכים המוכיחים כי היה מאמץ מאורגן בידי ארגון ממשלתי רוסי הנשלט על ידי פוטין, לגבש דרכים שיביאו לנצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות ארצות הברית. "לפוטין היה במוחו את היעד לאורך כל הדרך"

גורמים בארצות הברית טענו אמש (רביעי) כי למודיעין האמריקני ישנם מסמכים המוכיחים שנעשה מאמץ מאורגן להשפיע על הבחירות בארה"ב דרך הרשת החברתית והתקשורת הרוסית.

 

על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, מדובר בניסיון של ארגון ממשלתי רוסי למידע אסטרטגי הנשלט בידי פוטין לסייע לדונלד טראמפ, כאשר היה מועמד לנשיאות ארצות הברית.

 

לכתבות נוספות בחדשות 10:

תיעוד מיוחד: הבניין במינכן שבו התגורר היטלר 9 שנים - אצל בעלים יהודי
עקב האשמות על הטרדות מיניות: פוטר המגיש הבכיר של פוקס ניוז
למרות המלצת משרד התיירות לא לנסוע - הישראלים נוהרים לצפון קפריסין

 

אחד המסמכים טומן בחובו את האסטרטגיה שבה נקט הארגון - הוא נכתב בחודש יוני לפני כשנה והוא הופץ לגורמים הבכירים ביותר ברוסיה, אך לא נמען לאדם ספציפי.

 

 

ניסה לגרום לבחירת טראמפ? נשיא רוסיה ולדימיר פוטין
 

ניסה לגרום לבחירת טראמפ? נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (רויטרס)

 

המסמך ממליץ לקרמלין לפתוח בקמפיין תעמולה ברשתות החברתיות בערוצי טלוויזיה הנתמכים על ידי הממשל הרוסי על מנת לעודד מצביעים אמריקנים לבחור בנשיא שינקוט בקו רך יותר כלפי רוסיה מאשר ממשל אובמה.

 

במסמך נוסף שנכתב באוקטובר והופץ באותה הדרך הוזהר כי המועמדת הילרי קלינטון היא המובילה במירוץ לנשיאות. מסיבה זו הוצע, יהיה טוב יותר עבור רוסיה לסיים את התעמולה בעד טראמפ ובמקום זאת להבליט את המסר לגבי הונאת בחירות ולערער את הלגיטימיות של מערכת הבחירות האמריקנית.

 

"לפוטין היה את היעד לאורך כל הדרך והוא ביקש מהארגון הממשלתי לצייר לו מפת דרכים כדי לכבוש אותו", אמר אחד המקורות, לשעבר קצין מודיעין בכיר בארה"ב.