ח"כ יעקב פרי: "הצטברות הפרשיות והחקירות נגד נתניהו מובילה למקום אחד - התפטרות"

ח"כ פרי אמר כי הדרישה להתפטרותו של רה"מ אם יוגש נגדו כתב אישום. "לעובד ציבור אסור לקבל מתנות", אמר פרי. דוד ביטן, שאיים להחרים אירוע "שבת תרבות" עם הבכיר הפלסטיני אשראף אלעג'מי, הגיע ואף לחץ את ידו

 

 

 

חבר הכנסת יעקב פרי (יש עתיד) תוקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו. ח"כ פרי אמר היום (שבת) באירוע "שבתרבות" בחיפה: "הצטברות הפרשיות וחקירותיו של נתניהו מובילות אך ורק למקום אחד - התפטרות ראש הממשלה. לעובד ציבור אסור לקבל מתנות", הבהיר.

 

"אין כל אפשרות להמשיך ולנהל את ענייני המדינה הרגישה והמורכבת שלנו כשאתה עסוק בחוקרים ועורכי דין", הוסיף פרי. "כתב אישום הוא כלי מספיק בכדי לדרוש התפטרות מהנהגת המדינה והוא לא צריך להיות רק מאבק של האופוזיציה אלא גם של הקולות המאוזנים והמתונים בקואליציה".

 

כתבות נוספות: ראש ממשלה בחקירה >>

פרקליט המדינה יודיע: פרשת הצוללות תהפוך מבדיקה לחקירה פלילית

הערכה במערכת הפוליטית: אם יוגש כתב אישום נגד נתניהו - נלך לבחירות

פרסום ראשון: נבדקת מעורבותו של איש עסקים נוסף במסגרת חקירות נתניהו

 

ח"כ פרי התייחס גם לדוח על מבצע "צוק איתן", הצפוי להתפרסם בשבוע הבא. "על ראש הממשלה להודות ולומר 'טעיתי' ולהתחיל בתיקון הליקויים הדרושים וזאת בכדי שנגיע למבצע הבא מוכנים וטובים יותר המבצע התנהל ללא יעדים ברורים לטיפול באיום המנהרות. נתניהו ידע על איום המנהרות האסטרטגי - אך לא הכין תוכנית מבצעית, לא עדכן את חברי הקבינט ולא אמר לציבור את האמת".

 

דבריו של פרי בנוגע לאפשרות לפיה ראש הממשלה יתפטר מתפקידו, נאמרו על רקע ההתפתחויות בפרשה העוסקת בטובות הנאה שקיבלו לכאורה בני הזוג נתניהו. לפני כשבועיים נחשפו בחדשות 10 תמלולי הגרסאות שמסרה שרה נתניהו בחקירה - אשר תומכים בעדויות שמסר ראש הממשלה במשטרה.


בין השאר טענה נתניהו כי ארנון מילצ'ן נהג לקרוא לה "סיסטר", כלומר אחותי. בנוגע לשמפניות, טענה כי "ביבי באמת לא ידע שהייתי מקבלת יין ממילצ'ן", והוסיפה: "הוא ראש ממשלה עסוק מאוד. הוא היה חוזר לארוחת ערב, רואה יין על השולחן, ולא שואל שאלות מאיפה זה הגיע. זה בכלל לא היה במודעות שלו". מנגד, במשטרה טענו כי יש בידיהם ראיות הסותרות את גרסת ראש הממשלה.

 

 

בני הזוג נתניהו עם איש העסקים ארנון מילצ'ן
 

בני הזוג נתניהו עם איש העסקים ארנון מילצ'ן(חדשות 10 - צילום מסך)

 

באשר לפרשה השנייה בה נחקר נתניהו, אודות עסקת הצוללות שנחתמה עם גרמניה, נחשף השבוע בחדשות 10 כי ישראל תידרש לשלם עוד 50 מיליון אירו עבור הספינות שנועדו להגן על אסדות הגז. זאת, לכאורה, בעקבות לחצם של נתניהו ודוד שמרון, מכיוון שהספינות המיועדות לכך כעת אינן תואמות לדרישות של חיל הים.

 

על פי ההחלטה המקורית שאושרה בקבינט, ישראל תרכוש ארבע ספינות להגנה על אסדות הגז מהחברה הגרמנית "תיסנקרופ", תוך ויתור על המכרז שבוצע. ההצעה כללה תחילה הנחה של 27% ממחיר העסקה - כמאה מיליון אירו.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="he"><p lang="iw" dir="rtl"><a href="https://twitter.com/davidbitan">@davidbitan</a> בלחיצת ידיים היסטורית עם אשראף אלעג&#39;מי. כבר הבאנו בשורה. שבת שלום! <a href="https://t.co/UJQyhw8gTf">pic.twitter.com/UJQyhw8gTf</a></p>&mdash; זוהיר בהלול (@ZouheirBahloul) <a href="https://twitter.com/ZouheirBahloul/status/835432746369560576">25 בפברואר 2017</a></blockquote>
<script async src="//platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

בהלול נגד ביטן: "שלום עושים עם אויבים"

באירוע "שבתרבות" שנערך בעכו, הבהיר יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) את התנגדותו לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני במתווה של מדינה אחת. "אני נגד מדינה אחת. לא אתן שבעוד עשר שנים ההתמודדות תיהיה אבו מאזן מול נתניהו - וזה ההבדל בין הבית היהודי לליכוד", אמר ביטן.

 

בעקבות הדברים האלו, תקף אותו ח"כ זוהיר בהלול (המחנה הציוני) באותו אירוע. "ההתנגדות לשמוע את אשראף אלעגמי תמוהה. שלום עושים עם אויבים", אמר בהלול. מוקדם יותר השבוע איים ביטן לבטל את השתתפותו באירוע בעקבות הזמנתו של אלעג'מי, בכיר לשעבר מהרשות הפלסטינית - וכינה את הזמנתו "בושה".

 

השר להגנת הסביבה לשעבר מטעם סיעת "כולנו", אבי גבאי, התייחס באירוע "שבת תרבות" לנסיבות בגינן התפטר מן הממשלה. "התפטרתי בגלל מינוי אביגדור ליברמן לשר ביטחון. ח"כ ליברמן הוא אדם בלי ניסיון ביטחוני ובעל פתיל קצר ושיקולים פוליטיים", טען.


התפטרותו של גבאי, בסוף מאי שעבר, נעשתה לפני שאושר מינויו של ליברמן באופן רשמי בממשלה. לפני כן התפטר משה יעלון ממשרד הביטחון, על רקע כוונתו של נתניהו למנות את ליברמן לתפקיד. על כך אמר גבאי, שבוע לאחר התפטרות יעלון, כי "החלפת שר הביטחון הינה מעשה חמור שיוביל להקצנה".

 

השר איוב קרא טען היום כי הוא עושה מאמצים לשחרר צעיר ישראלי יהודי שכלוא במדינה ערבית, שאין לה יחסים דיפלומטיים עם ישראל. "הוא נכנס לשם עם דרכון קנדי. שנה וחצי לא קרה כלום, עד שהאב פנה אלי והצלחנו להצילו מהוצאה להורג ברגע האחרון".

 

השר קרא הוסיף לגבי עימות אפשרי מול חמאס בעזה: "אני לא רוצה יותר להכניס חיילים, אחרי מה שקרה בעזה או בלבנון. אני רוצה שיהיו חיילים שלנו רק על הגבול הבינלאומי. אפשר להכניס לעזה רובוט שילחם בהם בפנים ויחסל אותם בפנים".