BETA

20.10.2016

06:02

דקה אחר דקה: כך התנהל העימות הנשיאותי השלישי

רגע לפני הבחירות, המועמדים לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ, קיבלו הזדמנות אחרונה לשכנע את המצביעים המתנדנדים להצביע עבורם. העימות הועבר בשידור חי בערוץ 10, באתר ובפייסבוק ומתורגם סימולטנית בעזרת כתוביות

הבחירות לנשיאות ארצות הברית הולכות ומתקרבות ואיתו נערך לפנות בוקר (חמישי) העימות האחרון בין שני המועמדים לנשיאות.

 

הסקרים הרבים מראים שהמועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון עומדת לנצח בבחירות הקרובות, אבל אסור לפסול את האפשרות שבסופו של דבר המועמד הרפובליקני טראמפ יפתיע בזכות תמיכה של אוכולוסיות מסויימות.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> אובמה: טראמפ צריך להפסיק להתבכיין

>> מלניה טראמפ: "משכו את בעלי לומר דברים רעים"

 

אחיו למחצה של ברק אובמה, מאליק אובמה, הגיע לעימות בתור האורח של טראמפ, כמו גם אדם הטוען שהוא בנו של ביל קלינטון.

 

 

הילרי קלינטון בעימות בלאס וגאס
 

הילרי קלינטון בעימות בלאס וגאס(רויטרס)

 

טראמפ מגיע לעימותקלינטון מגיעה לעימות


העימות: דקה אחר דקה

4:06 - המועמדים התבקשו להתייחס לבית המשפט העליון. קלינטון: "בית המשפט העליון צריך לפעול למען העם ולמען זכויות של נשים והקהילה הלהט"בית".

 

4:09 - טראמפ: "בסופו של דבר הכל מתמקד בחוקה. במקרה שבו אבחר לנשיא, ואני אבחר לנשיא, אדאג למינוי של שופטים הוגנים, שיהיו ב"עד חיים" ובעלי השכלה שיפעלו בהתאם לחוקה".

 

4:13 - קלינטון: "אני בעד הזכות לשאת נשק, אבל צריך לעשות זה בצורה בטוחה. טראמפ נתמך על ידי הלובי של חברות הנשק וזה חבל כי בזמן שאני בעד הזכויות שניתנות בחוקה, אני כן חושבת שצריך לעשות בדיקות רקע".

 

4:20 - טראמפ: "אנחנו צריכים גבולות חזקים. יש לנו בקהל ארבע אמהות שבניהם נהרגו על ידי אנשים שנכנסו למדינה הזו בצורה לא חוקית. אנחנו צריכים לדאוג לכך שהסמים לא יגיעו למדינה הזו".

 

4:23 - קלינטון: "דיברתי עם מישהי שנולדה פה ופוחדת שיגרשו את ההורים שלה, שלא נולדו פה, אבל עובדים במטרה לספק לה חיים טובים. אני לא רוצה להפריד משפחות. אני בעד ביטחון בגבולות אבל צריך לתת את המשאבים לאיפה שצריך אותם, התמודדות עם עבריינים".

 

 

טראמפ וקלינטון בעימות בלאס וגאס
 

טראמפ וקלינטון בעימות בלאס וגאס(רויטרס)

 

4:29 - קלינטון: "גורמי ביון שלנו הצביעו שרוסיה מנסה להתערב בבחירות האלה. מעולם ממשלה זרה לא ניסתה להתערב בבחירות שלנו".

 

4:32 - טראמפ: "אני לא מכיר את פוטין, אני רק יודע שהוא אמר עלי דברי נחמדים. הוא היה יותר מתוחכם ממנה בכל נושא, כולל סוריה. הוא והממשל הנוכחי שלנו לא מסתדרים וזו בעיה".

 

4:38 - קלינטון: "כשמעמד הביניים צומח, הכלכלה צומחת. אני רוצה ליצור הזדמנויות חדשות, לעזור לעסקים קטנים. אנשים עניים שעובדים במשרה מלאה לא צריכים להיות עניים. אני רוצה השכלה טכנית שתכין את הצעירים לעבודות של העתיד".

 

4:40 - טראמפ: "מדינות צריכות לשלם לנו כסף בשביל ההגנה שלנו. אני בעד מסחר חופשי, אבל העסקאות שלנו מול מדינות אחרות הן נוראיות. העבודות והעסקים שלנו נלקחו מאיתנו. נוריד מיסים מעסקים והם יחזרו להעסיק אנשים. הקמפיין הזה סיפק לי השכלה מדהימה".

 

 

טראמפ בעימות בלאס וגאס
 

טראמפ בעימות בלאס וגאס(רויטרס)

 

4:48 - קלינטון: "הוא סיפק עבודה לעובדי פלדה סינים. אנחנו נדאג שאנשים יקנו מוצרים אמריקנים ויספקו עבודה".

 

4:49 - טרמאפ: "איפה היית בתור שרת החוץ ולמה לא טיפלת בטענות שלך. אם את תבחרי לנשיאות ארצות הברית, המדינה הזו תהיה בצרות".

 

4:53 - טראמפ: "אני לא מכיר את הנשים שהתלוננו עליי, אבל יש לי תחושה מאיפה הן הגיעו, מהקמפיין של הדמוקרטים. הם גם אמרו לאנשים לגרום לאלימות בעצרות שלי תמורת תשלום".

 

4:55 - קלינטון: "הוא חושב שהשפלת נשים הופכת אותו לאדם עם כבוד גדול יותר. זה תלוי בכולנו להראות מי אנחנו ומי המדינה שלנו. להראות מה אנחנו מצפים מהנשיא הבא שלנו. להראות שאנחנו חוגגים גם את השוני שלנו".

 

5:04 - קלינטון: "לא ניתן לדעת מה הוא עשה עם פעילויות הצדקה שלו כי הוא המועמד הראשון לנשיאות שלא פרסם את נתוני המס שלו. יש מהגרים שמשלמים מס יותר ממנו. זה מדהים".

 

5:05 - טראמפ: "אני עושה את מה שהחוק מאפשר לי. מרבית התורמים שלה עושים את אותו הדבר. היא הייתה צריכה לשנות את החוק כאשר הייתה בסנאט, אבל היא לא עשתה את זה. החברים שלה בוול-סטריט יודעים שהיא תגן עליהם".

 

5:07 - טראמפ: "התקשורת כל כך מושחתת. הרעילו את המוח של המצביעים. אני מאמין אבל שהם הצליחו לראות מעבר להרעלה הזו. אסור לתת לקלינטון לרוץ. היא אשמה בפשע חמור מאוד ורק בגלל זה אני אומר שהבחירות מכורות. בכל מקרה, אעדכן בסופן אם אני מקבל את התוצאות שלהן".

 

 

טראמפ וקלינטון בעימות בלאס וגאס
 

טראמפ וקלינטון בעימות בלאס וגאס(רויטרס)

 

5:11 - קלינטון: "אני מעודדת מהמאמצים של הצבא העיראקי. אני לא אתמוך בהצבת חיילים במדינה בתור צבא כובש. זה יעורר את דאע"ש. אנחנו צריכים לשמור שהטרוריסטים לא יקנו נשק בארה"ב. אפעל לאזור בטוח לטיסה".

 

5:15 - טראמפ: "המנצחת הגדולה אחרי הניצחון במוסול תהיה איראן. המבצע הזה מבוצע רק בשביל שקלינטון תראה טוב יותר. לא היינו צריכים להיכנס לעיראק, אבל קלינטון הצביעה בעד. היא עזבה ועכשיו המצב נהיה כמו יותר גרוע ממה שהוא היה".

 

5:20 - טראמפ: "המדינה שלנו מבולגנת. אנחנו צריכים לדאוג לכך שאנשים יעבדו. אני אצור מכונה כלכלית שתגדיל את התמ"ג לגובה של 5%-6%".

 

5:25 - קלינטון: "הבהרתי את זה בעבר. נבקש מחברות גדולות לתרום את החלק שלהן. נלך לאיפה שהכסף נמצא. אנחנו צריכים לבנות מחדש את מעמד הביניים".

 

5:27 - קלינטון: "אני פונה לכל האמריקנים. צריכים לעזור לכלכלה להיות הוגנת יותר. הייתה לי את הזכות לעבוד עם נשיאים ואני מכירה את האחריות הקשורה בתפקיד הזה. אני אעבוד עבור משפחות ואני מקווה שהציבור יתן לי את הזכות לעבוד בשבילו".

 

5:30 - טראמפ: "אנחנו לא דואגים לוותיקי הצבא שלנו. אנחנו צריכים חוק, סדר וגם צדק. אני אעשה יותר עבור אפרו-אמריקנים ולטינים יותר ממה שהיא תעשה אי פעם. אמריקה לא יכולה להתמודד עם עוד ארבע שנים של ברק אובמה וזה מה שתקבלו אם תצביעו לה".