שוכב בתוך הלב. נובאק דיוקוביץ' חוגג את זכייתו ברולאן גארוס
שוכב בתוך הלב. נובאק דיוקוביץ' חוגג את זכייתו ברולאן גארוס
,רויטרס

החול, הלב והבכי: כשדיוקוביץ' הגיע לפסגת ההר

הטניסאי מספר אחת בעולם כשל שוב ושוב באותו מגרש ארור בצרפת. כשהתגבר על פחדיו, נתן הצגה שהשאירה את חותמה גם על אור אליעז • פרויקט סיכום שנה

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRolandGarros%2Fvideos%2F10154254550934920%2F&show_text=0&width=560" width="450" height="315" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allowFullScreen="true"></iframe>

אמנם עיני עולם הספורט היו נשואות השנה למשחקים האולימפיים, אבל רגע ספורטיבי אחר הוא זה שעשה לי את השנה.

 

לפעמים יש ספורטאים שהאישיות שלהם כל כך מדהימה, עד שהם גדולים יותר מהספורט עצמו, מזכירים לך למה התאהבת בו.

 

לכתבות נוספות בנושא

>> הסוד של דיוקוביץ' להצלחה: גבינה עשויה מחלב חמורים

>> ריו 2016: 3 שיאי עולם בבריכה, המדורג ראשון בעולם בטניס הודח


הטניסאי נובאק דיוקוביץ' הוא אחד מהם. ה"כבשה השחורה" שלו מאז ומעולם הייתה טורניר הרולאן גארוס. ב-2012, 2014 ו-2015 הוא הגיע לגמר, כל כך קרוב, אבל חטף פיק ברכיים והפסיד. את כל התארים האחרים הוא כבר השיג, הוא מדורג ראשון בסבב העולמי בפער ענק - אבל לא קל לראות את הספורטאי שאתה מעריץ נכשל פעם אחר פעם באותו מגרש בצרפת.

 

השנה משהו באוויר היה שונה. מולו עמד אנדי מארי, שהפסיד לדיוקוביץ' בארבעה גמרים קודם לכן באותה השנה. במערכה הראשונה דווקא מארי הוא זה שניצח, אבל הסרבי התעשת וניצח שלוש מערכות יפהפיות ברצף, כולל תבוסות 6:1 ו-6:2 למדורג השני בעולם.

 

לכתבות נוספות בפרויקט

>> רגע מכונן בכדורגל: לא שער מדהים, לא משחק דרמתי, לא תוצאה בלתי נשכחת

>> הרגע שבו זרקו את האוהד הישראלי באמצע הלילה ממועדון ה-VIP

>> מחוללת מהפכה תרבותית מוצדקת או פוליטיקאית צינית?

 

הרגע היפה מכל הגיע בסיום. דיוקוביץ' שרטט בחול של מגרש החימר לב ענק בעזרת מחבט הטניס שלו, נשכב בתוכו והחל למרר בבכי. כך נראה אדם שכובש את פחדיו ואת בעיותיו. כך נראה אדם בפסגת ההר, כך נראה אדם שמשיג אליפות היסטורית.


השנה של "נולה" לא המשיכה בצורה הטובה ביותר, אחרי הדחות בווימבלדון ובריו - אך הרגע הזה היה מספיק גדול כדי לעשות לי את תשע"ו.