פרס ואבו מאזן. "שותף בייצור השלום האמיץ"
פרס ואבו מאזן. "שותף בייצור השלום האמיץ"
,משה מילנר

מותו של פרס - הרחוב הפלסטיני חצוי: אבו מאזן ניחם, חמאס הביע שמחה

יושב ראש הרשות הפלסטינית שלח איגרת תנחומים למשפחתו של הנשיא לשעבר, בה ציין כי "פרס היה שותף בייצור השלום האמיץ יחד עם ערפאת". לעומתו כתב דובר ארגון חמאס: "העם הפלסטיני שמח מאוד עם מותו של הפושע שגרם לדמם להישפך"

תחושות מעורבות: יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שלח היום (רביעי) איגרת תנחומים למשפחתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס. באגרת ציין אבו מאזן את הסכם אוסלו שחתם הנשיא התשיעי עם ערפאת אותו כינה "אמיץ", והוסיף: "הוא השקיע מאמצים גדולים להגיע לשלום תמידי מאז הסכם אוסלו ועד הרגע האחרון בחייו".

 

עם זאת מוקדם יותר נשמעו קולות אחרים בציבור הפלסטיני, כולל בקרב אנשיו של אבו מאזן. בסוכנות הידיעות הרשמית של הרשות הפלסטינית, "וואפא", פורסמה רשימת "פשעים" אותה ביצע המנהיג הישראלי, ללא כל אזכור לתפקידו בתהליך השלום.

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

שמעון פרס הלך לעולמו: האיש שלא הפסיק לחלום על שלום

בתו של פרס: "היה לו חשוב שנהיה ראויים למקום בו אנו חיים"

אבל עולמי: התקשורת העולמית מדווחת בהרחבה על מותו של שמעון פרס


 

 

 

דובר חמאס סאמי אבו זוהירי.
 

דובר חמאס סאמי אבו זוהירי. "העם הפלסטיני שמח מאוד"(צילום מסך -)

 

"פרס הוא ממהנדסי התוקפנות נגד מצרים בשנת 1956", נכתב בהודעת "וואפא", "חנך את ההתנחלות בגדה המערבית הכבושה ואחראי על מותם של שישה פלסטינים ביום האדמה בשנת 1973. הוא אחראי גם על טבח קאנא בדרום לבנון וכן על פשעים נוספים אחרים".


גם בחמאס לא הסתירו את שמחתם על מותו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל. בראיון לסוכנות הידיעות "איי.פי", אמר דובר הארגון, סאמי אבו זוהרי: "פרס הוא שארית המנהיגים הישראליים שייסדו את הכיבוש, מותו הוא סיומו של שלב הכיבוש בהיסטוריה ותחילתו של שלב חדש של חולשה. העם הפלסטני שמח מאוד עם מותו של הפושע שגרם לדמם להישפך".