בתו של פרס: "היה לו חשוב שנהיה ראויים למקום בו אנו חיים"

פרופ' צביה ולדן סיפרה בראיון מיוחד לחדשות 10 על החיים בצל המנהיג המפורסם במדינה. "הוא היה מאוד מרוצה לראות את מדינת ישראל העצמאית ואת השגשוג התרבותי, אבל היה לו מאוד קשה עם מה שקרה פה במישור החברתי"

"איש של חלומות": בתו של נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס, פרופ' צביה ולדן, נפרדה מאביה שהלך לעולמו לפנות בוקר (רביעי) בראיון מיוחד לחדשות 10.

 

"אבא השקיע את עצמו לטובת המטרה שהוא שירת", אמרה, "אני לא חושבת שאפשר להשוות בין מדינה למשפחה אבל אני נולדתי להורים מאוד צעירים. הם היו בני 23 כשאני נולדתי, ואז הכרתי למשך שנים בודדות מהי משפחה נורמלית שיוצאת לחופשות. זה עבר מהר מאוד. זה הפך למשפחה שיש לה פחות שעות פרטיות ופחות זמן פרטי".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

מנהלת לשכתו של פרס: "שמעון הרגיש שהוא לא הספיק הרבה דברים"

בעל, אבא, מפקד ומנהיג: שמעון פרס בתמונות נדירות מהעבר

שמעון פרס הלך לעולמו: האיש שלא הפסיק לחלום על שלום


 

 

 

 

פרופ' ולדן בהלוויית אמה, סוניה.
 

פרופ' ולדן בהלוויית אמה, סוניה. "משפחה ללא זמן פרטי"(חדשות 10)

 

ולדן סיפרה על שנותיו האחרונות של אביה, וטענה כי היה לו קשה עם התהליכים החברתיים שהתרחשו במדינה. "הוא היה מאוד מרוצה לראות את מדינת ישראל העצמאית ואת השגשוג התרבותי, אבל היה לו מאוד קשה עם מה שקרה פה במישור החברתי", סיפרה, "היו לו חיים כל כך ארוכים אז היה לו זמן לראות כל כך הרבה שנים את ההתפתחות של המדינה".

 

עוד הוסיפה: "בכל שלב היו לו חלומות אחרים. החלומות שלו היו תוצאה של הסתכלות על המצב - מה חסר ומה עוד אין ובואו נתכנן את החלום הבא. היה חשוב לו שנהיה ראויים למקום שבו אנו חיים, שנשכיל לשמור על הקשרים שלנו עם העם שלא נמצא בישראל ושנזכור בתוך העם שלנו שיש לנו ערבות הדדית כלפיי כל יחיד ויחיד בחברה".


פרס הלך לעולמו: מירי מיכאלי מראיינת את בתו במהדורה המרכזית