סופדים לפרס - נתניהו: "יקיר האומה"; ריבלין: "נשא אומה על כנפי החזון"

ראשי המערכת הפוליטית סופדים לנשיא לשעבר. רה"מ: "אין אנשים רבים בתולדותינו שתרמו כל כך הרבה למדינת ישראל ולעם ישראל". ריבלין: "הוא היה איש אחד, שנשא אומה שלמה על כנפי הדמיון"

הודעת ראש הממשלה, בנימין נתניהו:


ראש הממשלה נתניהו, הנשיא ריבלין וראשי המערכת הפוליטית פרסמו הבוקר (רביעי) הודעות אבל על לכתו של הנשיא לשעבר שמעון פרס.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו, ספד לפרס, וכינה אותו "יקיר האומה". "שמעון הקדיש את חייו לקוממיות עמנו. כאיש חזון, נשא מבטו אל העתיד. כאיש בטחון, ביצר את עוצמתה של ישראל בדרכים רבות, שגם היום חלקן עדיין עלומות. כאיש שלום, פעל עד ימיו האחרונים לפיוס עם שכנינו ולעתיד טוב יותר לילדינו".

 

"בשבע השנים בהן כיהן כנשיא המדינה, עשה רבות לאחד את העם. והעם השיב לו אהבה גדולה", אמר, "אין אנשים רבים בתולדותינו שתרמו כל כך הרבה למדינת ישראל ולעם ישראל. כעת שמעון, יקיר האומה, נפרד מאיתנו. אבל הוא לא נפרד, הוא לעולם לא ייפרד, מליבנו ומזכרוננו. שמו של שמעון פרס יהיה חקוק לעד בספר התקומה של העם היהודי, כאחד מן המנהיגים הדגולים שקמו למדינת ישראל, וכאחד מן האבות המייסדים שהקימו את מדינת ישראל".

 

>> לכתבות נוספות בנושא:

אובמה והאפיפיור יגיעו להלווייתו של פרס

בעל, אבא, מפקד ומנהיג: שמעון פרס בתמונות נדירות

התקשורת העולמית מדווחת בהרחבה על מותו של שמעון פרס


הודעת נשיא המדינה, ראובן ריבלין:

 

 

 

 

בהודעה שפרסם ריבלין נאמר: "פרס עלה ארצה ומאז לא חדל לפעול, ליצור ולחלום, בשירות התנועה הציונית למען מדינת ישראל ועם ישראל. אין פרק בתולדות מדינת ישראל, ששמעון לא כתב בעצמו את חלקיו. הוא היה איש אחד, שנשא אומה שלמה על כנפי הדמיון, על כנפי החזון. אדם שהוא סמל לרוח הגדולה של העם הזה. שמעון הכריח אותנו לראות רחוק, להסתכל קדימה".

 

עוד הוסיף: "אהבנו אותו כי הוא הכריח אותנו להעז לדמיין, לא מה היה כאן, לא מה יש, אלא מה יכול להיות. זהו יום עצוב לעם בישראל ולמדינת ישראל. עם היוודע דבר פטירתו כולנו מרכינים ראש. אני אשא איתי את זכרונו, את לחיצת ידו, את עצותיו הנבונות שניתנו תמיד מאהבה, ובמיוחד את רוח התקווה שהפיח בעם הזה. רוח התקווה והשלום. שהיא דרכו והיא צוואתו".

 

 

 

 

ריבלין ופרס.
 

ריבלין ופרס. "אשא את עצותיו הנבונות"(מארק ניימן/ לע"מ)

 

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, כתב: "פרס היה מגדולי המנהיגים שהיו למדינת ישראל. הוא היה מורה, חבר ומנהיג גדול שיירשם לעד בתולדות ישראל. ידו הייתה בכל מה שצמח כאן. איש של מעשים גדולים שעיצבו את פני המדינה כל שנות קיומה. תרומתו לביטחון ישראל ולכוח ההרתעה שלה, למאבק הנחוש בטרור ולחתירה הבלתי פוסקת לשלום, לכלכלתה ולחוסנה החברתי, למעמדה הבינלאומי , לחדשנות ולתעוזה הישראלים, הייתה תרומה שאין מילים שיוכלו לתארה. יהי זכרו של האיש הענק הזה ברוך".

 

"הוא אחרון המנהיגים של הקמת המדינה", אמר ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר אהוד ברק, שעבד לצידו של פרס במשך שנים ארוכות, "הלך מאיתנו ענק, מנהיג ומדינאי משכמו ומעלה. הוא הרים תרומה שאין לה שיעור למעמדה של ישראל בעולם, לבטחונה ולחתירתה לשלום".