אחיו של הנעדר אברה מנגיסטו: "שהקבינט יקפיא את ההסכם המדיני עם טורקיה"

אחיו של אברה מנגיסטו, אחד משלושת הנעדרים שלא סוכם עליהם בהסכם הפיוס בין ישראל וטורקיה, פנה לקבינט בבקשה להקפיא את ההסכם המדיני בין המדינות עד שיוכרע גורלם של כל הנעדרים: "זה הזמן לזה, גם אם הם ייצאו בתוצאות". בנוסף, אמר מנגיסטו כי משפחתו שוקלת אם להקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה

היום (שני) צפויות ישראל וטורקיה להודיע על הסכם הפיוס בין המדינות, וזה לא צפוי לכלול כל מענה לגבי דרישות משפחות שלושת הנעדרים לדאוג להחזרתם ארצה. אילן מנגיסטו, אחיו של אברה מנגיסטו, אומר היום (שני) כי אם יהיה לכך צורך משפחתו תקים אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה: "נתניהו הוא זה שיכריע האם יהיה שם אוהל".

 

משפחתם של הדר גולדין ואורון שאול הקימו כבר אתמול אוהל מחאה מול בית ראש הממשלה, ומשפחתו של מנגיסטו עדיין שוקלת האם להצטרף אליהם, אך אילן אמר בראיון לתוכנית "בוקר אור" כי הם יופיעו ביום רביעי הקרוב מול ישיבת הקבינט: "כל המשפחות פועלות ביחד, המטרה היא להשיב את הבנים, אנחנו רק מקווים שהפרשה הזו תסתיים".

 

 

 

"שיקפיאו את ההסכם". אברה מנגיסטו(ללא קרדיט)

 

כשנשאל האם משפחתו מתנגדת להסכם עם טורקיה, אמר מנגיסטו כי משפחתו מעולם לא התנגדה להסכם המדיני, אלא להיפך - היא בעד הסכם כזה: "אחד הסעיפים בהסכם כולל הקלה על רצועת עזה מסיבות הומניטריות, וזה מה שאנחנו מבקשים לאחי אברה, שהחמאס מנצל את מצבו הנפשי".

 

מנגיסטו מביע ביקורת בנתניהו ואומר כי משפחתו נמצאת בחוסר וודאות לגבי אברה: "נתנו אמון בנתניהו במשך שנה ותשעה חודשים, זו ההזדמנות שלו לדרוש מטורקיה שכמו שהם דואגים לרצועת עזה מסיבות הומניטריות אז שהם ידאגו לאברה, שהוא גם מקרה הומניטרי, לא יכול להיות שהחמאס נמצא מעל החוק ההומניטרי". הוא אף מוסיף כי החמאס לא מעביר כל מידע על אחיו, דבר העובר על כל המוסכמות הבינלאומיות ושעליו צריך החמאס לתת דין.

 

"אני פונה לישיבת הקבינט בבקשה שיקפיאו את ההסכם המדיני עד שממשלות ישראל וטורקיה יכריעו לגבי כל השבויים והנעדרים, זה הזמן לזה, גם אם הם ייצאו בתוצאות", מסכם מנגיסטו.