ירידות בת"א בגלל המשבר באיחוד האירופי: "ערוכים להתמודד עם כל אתגר"

עזיבתה הצפויה של בריטניה את האיחוד האירופי, משפיעה על הבורסה בתל אביב. שרת הבריאות של ממשלת הצללים של הלייבור התפטרה. שר החוץ פוטר בגלל חשד של היו"ר כי הוא מנסה להדיחו

החלטת העם הבריטי על עזיבת האיחוד האירופי משפיעה על המסחר בישראל. פתיחת המסחר בבורסה שבתל אביב נדחתה היום (ראשון) במספר דקות בגלל פתיחה אנגלית.

 

מדובר במנגון השעייה אוטומטי שמופעל במקרה של ירידות שערים חדות. עם פתיחת המסחר בבורסה שבתל אביב, יורדים המדדים המובילים בכשלושה אחוזים.

 

שר האוצר, משה כחלון, התייחס למשבר בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי "יש לנו כלכלה חזקה ויציבה שערוכה להתמודדות עם כל אתגר. במהלך סוף השבוע קיימתי שיחות עם ראש הממשלה, עם נגידת בנק ישראל ועם בכירי ההנהגה הכלכלית של מדינת ישראל".

 

עוד הוסיף כחלון כי "משרד האוצר ובנק ישראל עוקבים אחר ההשפעות הכלכליות הנוגעות למדינת ישראל כתוצאה מהיפרדות בריטניה מהאיחוד האירופי. הקמנו במשרד האוצר חדר מצב אשר עוקב אחרי ההתפתחויות ומאויש 24 שעות ביממה".

 

 

 

ביקורת על התנהלותו. ג'רמי קורבין
 

ביקורת על התנהלותו. ג'רמי קורבין(רויטרס)

 

לסיום אמר כחלון: "יש לנו כלכלה חזקה ויציבה וערוכה להתמודדות עם כל תרחיש ואתגר. הכלכלה הישראלית נהנית מגירעון נמוך ויחס חוב תוצר מהנמוכים במדינות המפותחות. נדע להגיב בהתאם להתפתחויות".

 

בינתיים, הילארי בן, שכיהן כשר החוץ בממשלת הצללים של מפלגת האופוזיציה הבריטית, הלייבור, פוטר מתפקידו בעקבות חשד של יו"ר המפלגה, ג'רמי קורבין, כי הוא מנסה להוביל להדחתו. בנוסף, התפטרה שרת הבריאות של ממשלת הצללים, היידי אלכסנדר, מכיוון שלטענתה איבדה את האמון ביו"ר.

 

קורבין צפוי לעמוד בפני הצבעת אי אמון לאחר שבקרב חלק מחברי מפלגתו, ישנה הטענה כי לא פעל מספיק על מנת לשכנע את קהל המצביעים לתמוך בהישארות בריטניה באיחוד האירופי.

 

לכתבות נוספות בנושא >>

הכסף שנמחק ואי הוודאות: סוף השבוע הלא רגוע בממלכה הבריטית

יו"ר האופוזיציה בבריטניה הודיע כי לא יתפטר מתפקידו: "לא הולך לשום מקום"

משרד האוצר הגרמני: צרפת, הולנד ואוסטריה עלולות לעזוב את האיחוד