עומר מטין. פרסם פוסט במהלך הטבח
עומר מטין. פרסם פוסט במהלך הטבח
,טוויטר

הטבח באורלנדו: במהלך הירי פרסם המחבל פוסט בפייסבוק בו נשבע אמונים לדאע"ש

"בימים הקרובים אתם תראו מתקפות של ארגון דאע"ש בארצות הברית", כך כתב עומאר מאטין בפייסבוק בזמן שרצח 49 בני אדם במועדון. הוא האשים גם את ארה"ב בהתקפות על חפים מפשע. עוד פורסם כי המחבל התקשר לערוץ טלוויזיה מקומי במהלך הירי ודיווח שהוא מבצע את הטבח בשם המדינה האסלאמית

המחבל עומאר מאטין פרסם פוסטים ברשת החברתית פייסבוק במהלך מתקפת הירי שביצע במועדון הקהילה הגאה בו נשבע אמונים לארגון דאע"ש, כך דיווחה הלילה (רביעי) רשת הטלוויזיה "FOX" האמריקנית.

 

בפוסט שפרסם כתב בין היתר: "בימים הקרובים אתם תראו מתקפות של ארגון דאע"ש בארצות הברית". מאטין האשים את ארה"ב במתקפות כוחות הקואליציה נגד הארגון בסוריה ועיראק, וטען כי הם "רוצחים נשים וילדים חפים מפשע".

 

לכתבות נוספות בנושא:

>> הטבח באורלנדו: אשתו של היורה צפויה לעמוד לדין

>> פרטי המחדל באורלנדו נחשפים: היורה שקל לפגוע בפארק של דיסני

>> הטבח באורלנדו: תאספו את הנשק מהרחובות - שלא יהרגו את הפוליטיקלי קורקט


 

שוטרים בזירת המועדון באורלנדו
 

שוטרים בזירת המועדון באורלנדו(רויטרס)

 

עוד פורסם, כי המחבל מאורלנדו ביצע חיפוש ברשת במהלך הירי, בו כתב את שם המועדון, וכן המילה "ירי". במהלך חקירת הרשתות החברתיות, עלו חמישה חשבונות פייסבוק שנשאו את השם "עומאר מאטין".

 

בארה"ב מדווחים הלילה כי במהלך הירי התקשר מאטין לערוץ טלוויזיה מקומי, הזדהה בשמו, ואמר כי הוא מבצע את הפיגוע בשם ארגון דאע"ש. משטרת סאן דייגו פתחה בלילה בחקירה, לאחר שהתפרסם ברשת האינטרנט, כי צפוי פיגוע דומה בעיר נגד הקהילה הגאה.

 

 

זירת אירוע הירי
 

זירת אירוע הירי(AP)

 

מחקירת הטבח עלה עוד, כי מאטין ביקר בחנות לכלי יריה בעיר הסמוכה לביתו, חמישה או שישה שבועות לפני ביצוע הירי, במטרה לרכוש כלי נשק. לדברי בעל החנות, במהלך הביקור דיבר מאטין בטלפון בשפה "ים תיכונית", מה שהעלה את חשדו.