הטבח באורלנדו: אשתו של היורה צפויה לעמוד לדין

אחרי הדיווחים על כך שהסיעה את בעלה לזירת הרצח, הודיעו התובעים באורלנדו כי בכוונתם להגיש כתב אישום נגד נור סלמאן, אשתו של עומאר מטין, שירה למוות ב-49 בני אדם בגין סיוע לרצח. מקורביה: "ניסתה להניא אותו מהרעיון"

נור סלמאן, אשתו של עומאר מטין, שירה למוות ב-49 בני אדם במועדון הלילה באורלנדו, צפויה לעמוד לדין בגין סיוע לרצח - כך דיווחו היום (רביעי) כלי התקשורת השונים בארצות הברית.

 

על פי ערוץ הטלוויזיה האמריקני "פוקס ניוז", התובעים באורלנדו כינסו חבר מושבעים על מנת לחקור את סלמאן, שחשודה כי ידעה על כוונותיו של בעלה ואף הסיעה אותו לזירת הרצח.

 

הטבח באורלנדו - כתבות נוספות:

נתניהו לשגרירי נאט"ו: "מוכנים לחלוק מודיעין וניסיון במלחמה בדאע"ש"

טראמפ נגד הקהילה המוסלמית: "לא דיווחו על היורה מאורלנדו"

פרטי המחדל באורלנדו נחשפים: היורה שקל לפגוע בפארק של דיסני

 

התובעים סיפרו לערוץ האמריקני כי בכוונתם להאשים את סלמאן ב-49 סעיפים של סיוע לרצח ו-53 עבירות של ניסיון רצח. עוד נמסר כי ההחלטה התקבלה לאחר שנחשפה שיחת הטלפון שביצע מטין לאשתו בעודו טובח בעשרות המבלים במועדון, המשמשת כראייה המרכזית בחקירתה של סלמאן.

 

 

עומר מטין. פרסם פוסט במהלך הטבח
 

עומר מטין. פרסם פוסט במהלך הטבח(טוויטר)

 

אתמול דווח כי סלמאן אף הלכה עם בעלה לקנות את התחמושת טרם יציאתו למסע הירי. "היא ניסתה לשכנע אותו לחזור בו מהרעיון אך הוא לא הקשיב לה", אמרו מקורבים אליה בראיון לרשת NBC.

 

כלי התקשורת אף חשפו כי מטין, נהג לבקר באופן קבוע במועדון הקהילה הגאה וניהל חיים כפולים כהומוסקסואל בארון. "אני לא יודעת אם הוא היה גיי, אבל היו לו דעות מאוד חריפות על הומוסקסואלים", מספרת אשתו לשעבר.