הריאיון עם האישה שאירחה בביתה את המחבל מ"שרונה" זוכה לסיקור תקשורתי נרחב בעולם

הריאיון ששודר אמש בתוכנית "שישי עם אילה חסון" עם אשת השוטר שאירחה בביתה, ללא ידיעתה, את אחד המחבלים שביצעו את פיגוע הירי במתחם שרונה בתל אביב זוכה לסיקור תקשורתי גדול, וחלקו אפילו שודר בכתבה ששודר ברשת החדשות הידועה CNN

יומיים עברו מאז בוצע הפיגוע הרצחני במתחם שרונה בתל אביב בו נרצחו ארבעה בני אדם, ואמש (שישי) התראיינה עופרי חפץ-גריידי לחדשות 10 וסיפרה כיצד הכניסו לביתם את אחד המחבלים מיד לאחר הפיגוע, מכיוון שחשבו שמדובר באזרח תמים שנמלט מהזירה. הריאיון זוכה לסיקור נרחב בתקשורת העולמית והוא אף שודר בחלקו ברשת CNN.

 

בערב הפיגוע ישבה חפץ עם בעלה בגלידריה במתחם, אז השניים רצו לביתם שנמצא בסמוך למקום, והכניסו לתוכו אדם שנראה מתנשף ושברח מהזירה. "הגשתי לו כוס מים, הוא קם ונעמד במטבח", מספרת חפץ-גריידי, שמוסיפה שבזמן הזה רץ בעלה לכיוון המתחם כדי לעזור לאנשים במקום.

 

צפו בכתבה ששודרה ב-CNN >>

 

 

"לאחר שבעלי קלט שהמחבל אצלנו בבית, הוא רץ הביתה ופרץ עם נשק שלוף והצמיד את המחבל לרצפה. לאחר מכן, הבאתי לבעלי אזיקים בשביל שיאזוק אותו", היא מוסיפה, "הוא היה בטוח שהוא יכנס לבית ויראה שכולם מתים".

 

 

ארבעה נרצחו. זירת הפיגוע בשרונה מרקט בתל אביב
 

ארבעה נרצחו. זירת הפיגוע בשרונה מרקט בתל אביב(רויטרס)

 

הפיגוע הרצחני זכה לסיקור תקשורתי נרחב בכלי התקשורת בעולם, כשבאתר של רשת CNN נכתב לאחר הפיגוע ש"שני פלסטינים פתחו באש בלב מרכז קניות פופולרי בתל אביב", וב-BBC נכתב "בשנה האחרונה חלה עלייה משמעותית במספר הפיגועים שמבצעים הפלסטינים נגד אזרחי ישראל". סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" התייחסה גם היא לפיגוע כשדיווחה ש"כוחות הצבא פשטו על הכפר יטא בעקבות הפיגוע בתל אביב".

 

ארבעה בני אדם נרצחו בפיגוע בשרונה: מיכאל פייגה, בן 58 ממדרשת בן גוריון שבנגב; אילנה נבעה, בת 39 מתל אביב; מילה מישייב, בת 32 מאשקלון, ועידו בן ארי בן ה-41 מרמת גן.