הגדר סביב ההתנחלות איתמר
הגדר סביב ההתנחלות איתמר
,חדשות 10 צילום מסך

ניסיון פיגוע דקירה בין אלון מורה לאיתמר, המחבל נורה

המחבל, בן 22, הגיע עם אופניים למקום ורץ לכיוון חיילים עם סכין. הוא נפגע בבטן בעקבות ירי של כוחות הביטחון שהיו במקום. הוא פונה לבית חולים כאשר הוא במצב קשה

ניסיון פיגוע באזור איתמר. מחבל ניסה לבצע פיגוע דקירה בצומת המטווחים, שבין אלון מורה לאיתמר, אבל נורה על ידי כוחות הביטחון שהיו במקום.

 

המחבל, בן 22, הגיע עם אופניים למקום ורץ לכיוון חיילים עם סכין ונפגע בבטן בעקבות ירי. הוא נמצא בהכרה והועבר לטיפול בבית החולים בלינסון כאשר הוא במצב קשה.

 

על רקע פיגוע הירי במתחם "שרונה מרקט" שאירע לפני כיומיים בתל אביב ובהתאם להנחיית הדרג המדיני, סגר כללי הוטל על אזור יהודה ושומרון ונסגרו המעברים ברצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי הסגר יוסר והמעברים ייפתחו רק בצאת חג השבועות ביום ראשון, קצת לפני השעה חצות ובהתאם להערכת המצב.


לכתבות נוספות בחדשות 10 >>

ליברמן החליט: בעקבות הפיגוע - לא יוחזרו גופות מחבלים פלסטינים

נתניהו בשרונה: "תפסנו את משתף הפעולה עם המחבלים"

"רעדתי מפחד": תיעוד בריחת העובדים והמבלים בשרונה מרקט בעת הפיגוע

 

 

 

זירת פיגוע הירי בשרונה מרקט בתל אביב
 

זירת פיגוע הירי בשרונה מרקט בתל אביב(רויטרס)

 

במהלך הסגר יותר מעבר רק במקרים הומניטאריים, רפואיים וחריגים ובכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף יואב מרדכי. הסגר לא יחול על יציאה לתפילות יום השישי בהר הבית.

 

מוקדם יותר נפגש השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, עם עם מפכ"ל המשטרה, רוני אלשייך, והשניים קיימו הערכת מצב לקראת תפילות הרמדאן וכניסת חג השבועות. "התשובה שלנו לטרור זו החזרה להמשך שגרת החיים", אמר השר ארדן, "כוחות הביטחון עושים כל שביכולתם על מנת לשמור על ביטחון התושבים ובעיקר במהלך החג. הנחיתי את המשטרה לתגבר את הנוכחות באזורים הומי אדם".