BETA

04.02.2016

14:34

עודכן:

מוחמד אבו חדיר
מוחמד אבו חדיר
,ללא קרדיט

בית המשפט גזר מאסר עולם ו-21 שנות מאסר בפועל על רוצחיו של הנער מוחמד אבו חדיר

חודשיים אחרי שהורשעו ברצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, גזר בית המשפט מאסר עולם על אחד משני הקטינים שהורשעו בחטיפתו ורציחתו של הנער בחודש יולי 2014, ו-21 שנות מאסר על הקטין השני. על פי פסק הדין, יחד עם הנאשם המרכזי בפרשה, יוסף בן דוד שגזר דינו טרם נקבע, הם שרפו את גופתו של אבו חדיר ביער ירושלים. אמו של הנרצח: "אין צדק בישראל"

חודשיים אחרי שהורשעו ברצח הנער מוחמד אבו חדיר, בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (חמישי) מאסר עולם על אחד משני הקטינים ו-21 שנות מאסר בפועל על הקטין השני. על הקטין הראשון, נגזרו עוד שלוש שנות מאסר וקנס על סך 35 אלף שקלים.

 

בתום הדיון, יצאה סוהא אבו חדיר בבכי ושאלה: "למה גזרו עליו רק 21 שנים? אין דמוקרטיה בעם ישראל. הם הציתו ושרפו אותו. איך רק 21 שנים?" כמו כן, אמרה האם כי "בית המשפט פישל בעבודה שלו. אחרי 14 שנים הוא יקבל שליש וישוחרר. איפה הצדק בבית המשפט הישראלי? אני לא זזה מפה עד שיהיה צדק".

 

אביו של אבו חדיר, חסיין אמר: ״אנו לא מקבלים את גזר דינו של הקטין, אנו נלך לעליון. לא ישנו מאתמול, חיכינו. איפה הרוצח העיקרי? מה איתו? הוא אחראי על זה. על בית המשפט להורות להרוס את ביתם, פחות מזה זה לא מספיק. כשבן 14 רוצח יהודי נותנים לו מאסר עולם אבל אם אין אפרטהייד וגזענות צריך שיתנו גם לו מאסר עולם ושיהרסו את ביתו. אינני יכול לראות אותם בכלל״.

 

בחודש נובמבר האחרון, הורשעו השניים בחטיפת וברצח הנער הפלסטיני, תושב שועפאט, ביולי אשתקד. הרשעתו של הנאשם המרכזי ברצח, יוסף בן דוד, נדחתה לאחר שנשלח להסתכלות על מנת לבדוק אם לא היה אחראי למעשיו.

 

כזכור, נגד השלושה נטען כי יום לאחר איתור גופות שלושת הנערים שנחטפו בגוש עציון, הם יצאו למסע נקמה בציבור הפלסטיני. תחילה ניסו לחטוף אישה וילד, ומשנכשלו שבו על עקבותיהם ונסעו שוב למחרת לבית חנינא - שם הבחינו באבו חדיר הולך לבדו.

 

אז, על פי כתב האישום, הכניסו השלושה את אבו חדיר בכוח לרכב, היכו בו עד אובדן הכרה, לקחו אותו ליער ירושלים, שם חבטו בראשו ולבסוף שרפו אותו בעודו חי וחסר הכרה.

 

 

 

"איפה הצדק בישראל?". משפחת אבו חדיר בבית המשפט(רויטרס)

 

עורך הדין אבי חימי המייצג את הקטין שקיבל 21 שנות מאסר אמר בתגובה לגזר הזין: ״לא התחלנו לטעמי את חשבון הנפש הלאומי הנדרש מאיתנו. האם ההסתה מחלחלת גם אלינו? ההרשעה איננה חפה מספקות, העונש הוא אכן עונש הולם ובית המשפט לקח את נסיבותיו וחלקו הפחות באירוע ולכן גזר עליו את העונש. החרטה כנה ועמוקה. בכוונתנו לערער על הכרעת הדין - הוא לא נטל חלק ברצח".

 

בשלב הטיעונים לעונש הגיעו הוריו של אבו חדיר לבית המשפט, דיברו בפני השופטים וסיפרו על המציאות הקשה בה הם חיים. "שנה וחצי אני לא ישנה בלילה, מפחדת על הילדים שלי. הילד בן ה-14 ישן לידי, מפחד שיחטפו אותו", סיפרה האם בדמעות, "התעייפתי, התעייפתי מבתי המשפט. הם לא יחזירו את הבן שלי, אבל אני רוצה שתהיה כאן דוגמה לאנשים אחרים, כדי שזה לא יקרה יותר לאף ילד. הבן שלי היה כל החיים שלי, והם הלכו איתו".

 

התובע בתיק, עורך הדין אורי קורב אמר: ״אין עונש שיוכל לרפא את משפחת הקורבן. ניהלנו את התיק במדינת ישראל כמדינת חוק והיא תטפל בטרור מכל צד. העונשים הם חמורים משקפים את המעשה הברברי והמזוויע של רציחת ילד אך ורק בשל היותו שייך ללאום מסויים. הם הורידו עצמם לשפל שאותו הם רצו לנקום בשמם. ביקשנו להטיל על שני הנאשמים מאסרי עולם ובית המשםט הטיל על נאשם אחד של 21 שנות מאסר אך עונש חמור ביותר. בית המשפט עשה כאן צדק לשיטתנו. אני מקווה שהמסר שפעולות מעוררות סלידה מהסוג בזה הועבר. ליבי עם המשפחה״.