עלאא ראיד אחמד זיוד, המחבל
עלאא ראיד אחמד זיוד, המחבל
,ללא קרדיט

שר הפנים חתם על אי הארכת התושבות של אביו של המחבל מגהפיגוע בגן שמואל

השר אריה דרעי חתם על על אי הארכת התושבות של אביו של המחבל שביצע את הפיגוע בגן שמואל, בו דרס שני חיליים ודקר שני אזרחים. בעקבות ההחלטה, ישללו כלל זכויות זכויותיו של האב בישראל

שר הפנים, אריה דרעי, חתם היום (חמישי) על אי הארכת התושבות של ראיד זיוד, אביו של המחבל שביצע את פיגוע הדריסה והדקירה בגן שמואל בחודש אוקטובר האחרון.

 

הבן, עלאא ראיד אחמד זיוד, דרס שני חיילים ודקר שני אזרחים, וביניהם נערה כבת 15. בכתב האישום שהוגש נגדו, הוא הואשם בסיוע לאויב בזמן מלחמה.

 

האב, פלסטיני תושב אום אל פחם שנישא לישראלית ומתוקף איחוד המשפחות קיבל מעמד של תושב ארעי, מקבל במסגרת מעמדו את כלל הזכויות הסוציאליות והרפואיות מהמוסדות בישראל.

 

כעת, בעקבות החלטת השר דרעי ובהמלצת גורמי הביטחון הוחלט שלא להאריך את תושבותו הארעית, ובכך לבטל את כלל זכויותיו בישראל. ביטול אזרחות או תושבות עקב הפרת אמונים לישראל אינם דבר שבשגרה וננקטו בעבר פעמים מעטות בלבד.

 

בעשור האחרון בוטל מעמד תושבות ל-13 ישראלים עקב הפרת אמונים, ביניהם חברי חוליית "סילוואן", חברי הפרלמנט הפלסטיני, הנהג שהסיע את המחבל שביצע פיגוע בדולפינריום ולאחרונה בוטלה תושבות הקבע של המחבלים שיידו אבנים לעבר מכוניתו של אלכסנדר לבלוביץ' ורצחו אותו בערב ראש השנה.

 

מהשר דרעי נמסר בתגובה: "נגרום למחבלים שיוצאים לבצע פיגועים להבין שלמעשים שלהם יהיו השלכות גם על בני משפחותיהם״.