BETA

03.02.2016

22:38

גורמים בתעשיית הבידור: "התנהלותו של משה איבגי היתה ידועה"

יום לאחר חשיפת חדשות 10, עולם הבידור סוער: אישה חדשה טוענת כי משה איבגי הטריד אותה לפני 20 שנה כאשר הייתה כתבת נוער צעירה • ועורכת דינה של המתלוננת שהגישה התראה לפני תביעה, טוענת כי בתיאטרון לא רק נמנעו מטיפול הולם בתלונה - אלא אף הזמינו אותה לפרמיירה של ההצגה החדשה של איבגי בנובמבר האחרון

פרשת משה איבגי מתרחבת - ועוד ועוד עדויות על הטרדות מיניות לכאורה לאורך שנות עבודתו כשחקן, נחשפות.

 

היום (רביעי) מספרת לחדשות 10 אישה נוספת על כך שגם היא הוטרדה על ידי איבגי, לפני כ-20 שנה: היא הייתה אז עיתונאית צעירה, הוא כבר שחקן מפורסם, בן 37. "הראיון הפך ללא נעים. הוא שאל אותי שאלות די דוחות, כמו אם אני בתולה, אם שכבתי עם מישהו... דברים אינטימיים. אחר כך הוא גם נגע בי באופן שלא השתמע לשתי פנים, הייתי די משותקת. לא הייתי עד אז מעולם עם גבר".

 

כנערה בת 17 שהעריצה את השחקן, חששה להתלונן. אבל הסיפורים של היממה האחרונה הציפו מחדש את מה שעבר עליה. "התחושה היתה מבלבלת, הייתי מאוד אמביוולנטית. מצד אחד, מהמפורסמים הראשונים שיצא לי לראיין, אבל לא רציתי שאלות כאלה ולא רציתי שיגעו בי".

 

 

משה איבגי.
 

משה איבגי. "הראיון איתו הפך ללא נעים"(ברק פכטר)

 

אמש חשפנו כאן התרעה לפני תביעה של עובדת תיאטרון לשעבר נגד התיאטרון על כך שלא טיפל כראוי בתלונה שהגישה אחרי שאיבגי הטריד אותה מינית בעבודה.


היום פורסמו על ידי אתר וואלה שש עדויות נוספות של נשים שעבדו לצידו - מדובר בנשים שהכירו אותו בזמנים ובמקומות שונים. "הוא ממש התנפל עליי, ובכוח ניסה לנשק אותי צרפתית, נשיקה עם לשון", סיפרה אחת מהן, "הייתי בשוק, הדפתי אותו מעליי והוא יצא מהחדר. אחרי כמה דקות הגיע טלפון מהסוכנת שלי שסיפרה שאני מפוטרת מהסדרה, מכיוון שאיבגי לא הסכים לעבוד איתי".

 

העדות הזו נוגעת בתחום האפור של עולם המשחק, שבו הטרדה מינית יכולה להיות מוסווית בהליך העבודה. "הגבולות טיפה יותר מטושטשים, כי יש יחסי קירבה", אומרת השחקנית אסתי זקהיים, "להיות שחקן זה אומר לגעת בנפש ובגוף, ופתאום זה מרגיש לא נכון, ושעברו איתך גבול - אבל אתה לא יודע".

 

>> זקהיים: "לא לעשות לו משפט שדה"

 

איבגי אמר היום בתגובה כי הוא מעולם לא פגע באדם, גבר או אישה וכי מצפונו נקי. עם זאת, גורמים בתעשייה אומרים כי התנהלותו של איבגי "היתה ידועה".

 

"התיאטרון מעדיף שיקולים מסחריים על פני עקרונות המוסר והחוק"

 

ליאת בהר כהן, עורכת הדין של העובדת שהגישה התראה נגד תביעה, הוסיפה: "מרשתי רואה בחומרה את העובדה שפנייתה לתיאטרון הודלפה ואינה מעוניינת לנהל משפט ציבורי נגד השחקן. לטענת מרשתי היא חוותה הטרדה מינית מסוג מעשה מגונה, על ידי השחקן וזאת במהלך עבודתה בתיאטרון. לצערי, התיאטרון לא טיפל בתלונתה של מרשתי כפי שהחוק דורש, ועוד הגדיל לעשות כאשר הזמין במהלך חודש נובמבר 2015 את מרשתי לצפות בפרמיירה של הצגה חדשה בכיכובו של השחקן, צעד המצביע על העדפת שיקולים מסחריים של התיאטרון על פני עקרונות המוסר והחוק והאינטרס של מרשתי, תוך שימור סביבת עבודה עוינת עבורה מאז המקרה.

 

"לאור העובדה שהתיאטרון אינו נוטל אחריות, לא נותר בידה של מרשתי אלא להגיש תביעה בבית הדין לעבודה למיצוי זכויותיה לפי החוק למניעת הטרדה מינית בעבודה ולפי חוק שיוויון הזדמנויות בעבודה".