סלאח עבדסלאם, ממבצעי המתקפה על פריז
סלאח עבדסלאם, ממבצעי המתקפה על פריז
,ללא

דיווח: המחבל הנמלט מהפיגועים בפריז ברח לסוריה

סלאח עבדסלאם, המחבל שעל פי התביעה בפריז הוריד את חבריו שביצעו את הפיגועים בסטאד דה פראנס במסגרת מתקפת הטרור לפני כשבועיים וחצי, נאסף לבריסל בלילה בו בוצעה המתקפה. כעת, לאחר שנעלם מהרדאר של החוקרים, מעריכים גורמי מודיעין בפני CNN כי הוא נעלם בסוריה

המחבל הנמלט מהפיגועים בפריז, לפני כשבועיים וחצי, נמלט לסוריה - כך מאמינים גורמי מודיעין המעורבים בחקירת הפיגועים, בהם נהרגו כ-130 אנשים. סלאח עבדסלאם, שאחריו התנהל מצוד בצרפת, בבלגיה ובגרמניה בימים שאחרי הפיגועים הרצחניים, נעלם מהרדאר של החוקרים, על פי דיווח היום (שני) ב-CNN.

 

סלאח, על פי התובע בפריז פרנסואה מולן, היה זה שהוריד את המחבלים המתאבדים בסטאד דה פראנס, וטביעות אצבעותיו נמצאו ברכב שקושר למחבלים. בליל המתקפות, על פי הרשויות, שני בלגים - מוחמד אמרי וחמזה אטו - אספו את סלאח לאחר שזה דיווח להם כי מכוניתו התקלקלה.

 

>> לכתבות נוספות בנושא

דיווח: המוח מאחורי הפיגועים תכנן לפגוע במוסדות ישראלים

אחותו של אחד המחבלים: "הוא היה רגיש וביישן"

אובמה הניח ורד בפריז לזכר קורבנות הטרור

 

האפשרות שסלאח הצליח לחמוק מידיהם של כוחות הביטחון הועלתה לראשונה בסוף השבוע האחרון, כאשר עורך דין של אדם בשם עלי עולקאדי סיפר כי מרשו אסף את עבדסלאם בתחנת רכבת תחתית בבריסל, יום לאחר המתקפות.

 

"הוא לא ידע מיהו סלאח ולא זיהה אותו, מכיוון שסלאח חבש כובע", סיפר עורך הדין אוליבייה מרטינס, "במכונית סלאח אמר לו שאחיו בראהים הרג אנשים בפריז ופוצץ את עצמו. מרשי, שהיה חבר ילדות של שני האחים, היה המום ולא הצליח לחשוב באופן הגיוני". עולקאדי, אמרי ואטו הם בין ששת האנשים המוחזקים בידי הרשויות בבלגיה, בחשד שיש להם קשר למתקפת הטרור. נגד שני הראשונים כבר הוגשו כתבי אישום, ומעצרו של עולקאדי הוארך בסוף השבוע בחודש נוסף.