נתניהו, קרי ואובמה בוועידת האקלים בפריז
נתניהו, קרי ואובמה בוועידת האקלים בפריז
,ללא קרדיט

ועידת האקלים בפריז: נתניהו ערך "שיחה חשובה" עם אובמה וקרי ולחץ את ידו של אבו מאזן

במשך עשר דקות תמימות הלך נתניהו עם הנשיא האמריקני במסדרונות הוועידה בפריז, כאשר לקראת סיום השיחה נלווה אל השניים גם השר האמריקני קרי. נתניהו גם נצפה לוחץ את ידו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן ואף מנהל שיחה קצרה עם הנציגה העליונה לענייני חוץ וביטחון של האיחוד האירופי

בשולי ועידת האקלים שנפתחה היום (שני) בפריז, ערך ראש הממשלה נתניהו "שיחה חשובה" תוך כדי הליכה עם הנשיא אובמה, במשך עשר דקות תמימות. לקראת סיום השיחה אף הצטרף לדיון שר החוץ האמריקני, ג'ון קרי.


עוד בזירה המדינית, נצפה נתניהו לוחץ את ידו של יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. זאת, לראשונה מאז 2010. נתניהו אף שוחח בקצרה עם שרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, לראשונה מאז שהורה על השעיית הקשר עם מוסדות האיחוד בנוגע לתהליך המדיני.


נתניהו ומוגריני, שיחסיהם נהיו מתוחים בעקבות החלטת האיחוד לסמן מוצרים מתוצרת ההתנחלויות ורמת הגולן, החליפו מספר משפטים בטרם הלכו איש איש לדרכו. בעקבות השיחה, בנציבות האיחוד האירופי בבריסל ניסו לשכנע כי למעשה יחסיהם "נותרו טובים ואיתנים".


יתרה מכך, על פי הדוברות בבריסל "האיחוד האירופי ממשיך וימשיך להיות מעורב בתהליך המדיני במסגרת הקוורטט ובשיתוף פעולה עם שני הצדדים. זאת, בשם הקהילה הבינלאומית כולה".