ציפי חוטובלי
ציפי חוטובלי
,עמוד הפייסבוק של ציפי חוטובלי

הסתיימה הספירה החוזרת: חוטובלי גברה על דיכטר ב-101 קולות

אתמול הורה בית המשפט העליון לחדש את ספירת קולות המצביעים בבחירות המקדימות בליכוד. כעת מתברר כי חוטובלי זכתה לכ-101 קולות יותר מדיכטר, ותשובץ במקום ה-20 ברשימת המפלגה בכנסת. כתוצאה מכך ידחק דיכטר למקום ה-26 ברשימה, שאינו נחשב לריאלי

נראה שהסאגה הסתיימה - בליכוד סיימו היום (רביעי) לספור את הקולות למועמדים ציפי חוטובלי ואבי דיכטר בבחירות המקדימות לרשימת המפלגה לכנסת ה-20. מהספירה החוזרת עולה כי חברת הכנסת חוטובלי זכתה ל-101 קולות יותר מדיכטר.

 

כזכור, אתמול קיבל בית המשפט העליון את ערעורו של דיכטר, והורה על המשך ספירת הקולות שניתנו למועמדים בבחירות המקדימות.

 

בעקבות התוצאות תוצב חוטובלי במקום ה-20 ברשימת הליכוד לכנסת. לעומתה, דיכטר ידחק למקום ה-26 הלא ריאלי, שכנראה יותיר אותו מחוץ לרשימת המפלגה לכנסת. החלטתו של העליון באה לאחר שביום שני נקטעה בעיצומה הספירה החוזרת שנערכה בגני התערוכה בתל אביב, אז נספרו מחדש כל הקולות שיועדו לשניים בקלפיות ברחבי הארץ.

כזכור, בית הדין של תנועת הליכוד הורה על הספירה הכוללת לאחר שנמצא כי חוטובלי גברה על דיכטר ב-32 קולות בלבד. חוטובלי ערערה על ההחלטה בטענה כי אינה קבילה, אולם בית המשפט העליון דחה את הערעור תוך שהוא קובע כי החלטה על ספירה חוזרת הינה סבירה כל עוד שלא ננקטה מתוך אפליה או חוסר תום לב.

 

יש לציין כי גם בתום הבחירות דווח על הפרש זעום בקולות שניתנו לשניים. אז התפרסם כי דיכטר קיבל 20,892 קולות, 55 יותר מחוטובלי שקיבלה 20,837 קולות.