BETA

05.11.2014

14:15

פיגוע דריסה נוסף בירושלים: הרוג אחד, ולפחות 2 פצועים קשה

מחבל שנסע מצפון לדרום על כביש 1 הפנימי פצע אנושות לוחם מג"ב ואדם חרדי, בשתי זירות שונות. לאחר שנעצר בכביש בפעם השנייה הוא ירד עם מוט ברזל והחל להכות אנשים, לפני שנורה למוות על ידי שוטרי מג"ב. שמונה פצועים פונו בסך הכל לבתי החולים בירושלים. חמאס בירך על הפיגוע וזיהה את המחבל כאיברהים אל-אכרי משועפט, במשטרת ירושלים מודים כי קשה לעצור את המפגע הבודד

פיגוע דריסה נוסף בירושלים: דיווח ראשוני על אדם אחד שנרצח ולפחות 8 אנשים נוספים שנפגעו היום (רביעי), שניים מהם במצב קשה עד אנוש, בפיגוע שאירע בשתי זירות סמוכות - ברחוב שמעון הצדיק וחיים ברלב - בסמוך למטה הארצי. המחבל, שעל פי הדיווחים שמו אברהים אל-אכרי משועפט, בעל תעודת זהות כחולה, פגע בין היתר בחיילים ושוטרים, והוא נורה למוות על ידי שוטרי מג"ב.

 

המחבל הגיע ברכב מסחרי מאזור הגבעה הצרפתית, פגע ודרס אנשים (כולל לוחם מג"ב שנפצע קשה מאוד), בתחנת ההסעה של הרכבת הקלה בפינת הרחובות ברלב ושמעון הצדיק, באיזור צומת מעלות דפנה. משם המשיך בנסיעה לכיוון מרכז העיר והגיע לזירה השנייה, באזור רחוב משה זקס. לאחר שפגע בכלי רכב ובאנשים נוספים, כולל אדם חרדי שנפצע אף הוא קשה מאוד, הוא נעצר בכביש. הוא יצא מהרכב, חמוש במוט ברזל, והחל להכות אזרחים שהיו במקום. לוחמי משמר הגבול, שהבינו שמדובר בפיגוע, צמצמו טווח, ירו והרגו אותו.

אלי בין, מנכ"ל מד"א, סיפר כי "הפצועים קיבלו טיפול רפואי בזירה ופונו לבתי החולים באזור". הם נמצאים בבתי החולים שערי צדק, הדסה עין כרם והדסה הר הצופים.

 

 

זירת פיגוע הדריסה בירושלים, היום
 

זירת פיגוע הדריסה בירושלים, היום(דוברות מד"א)

 

דובר משטרת ירושלים: "קשה למנוע פיגוע של מפגע בודד"

"האירוע קרה על צומת חיים ברלב, לא רחוק ממתקן השהייה של לוחמי מג"ב, ונגמר בצומת זקס, ליד הזירה בה אירע פיגוע הטרקטור בחודש אוגוסט האחרון", אמר דובר משטרת ירושלים, סגן ניצב אסי אהרוני, לחדשות10, "בשבוע וחצי האחרונים, מפיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה, המחוז מתוגבר ב-1,000 שוטרים מדי יום. יש למעלה מ-2,000 שוטרים הפרוסים בכל רחבי העיר, בדגש על השכונות על קו התפר. ראינו ירידה באירועים בימים האחרונים, אבל כאשר מפגע בודד מקבל החלטה לבצע פיגוע, קשה מאוד לזהות זאת ולמנוע. התגובה המהירה של השוטרים מנעה אסון גדול יותר".

 

ערוץ הטלוויזיה של חמאס בירך על הפיגוע, אמר שמדובר בתגובה "על פשעי הכיבוש, על כניסת יהודים להר הבית ועל הנעשה מסגד אל אקצה", ושמדובר ב"המשך הפעולות ההרואיות כמו זו שעשו המפגעים הקודמים". חמאס קורא לרשות לבטל את התיאום הבטחוני של ישראל, ולאזרחים ממזרח ירושלים להמשיך במעשים מעין אלו, כ"גיבורים לאומיים המגנים על מסגד אל אקצה".

 

 

פיגוע הדריסה בירושלים, היום
 

פיגוע הדריסה בירושלים, היום(דוברות מד"א)

 

בימי רביעי הקודמים: התנקשות בגליק, פיגוע קטלני ברכבת הקלה

במשטרה נערכו בכוחות מתוגברים לאחרונה, והמודיעין הצביע על כוונה כללית של מפגעים בודדים להוציא לפועל פעולות חבלניות, מה שהפך לאתגר גדול עבור כוחות הביטחון ואכיפת החוק. המפכ"ל והשר לביטחון פנים, כמו גם מפקד מחוז ירושלים הטרי משה (צ'יקו) אדרי, הגיעו לזירת הפיגוע. שר הביטחון משה יעלון, שהעריך שהימים הקשים מאחורינו, קיבל הבוקר הוכחה ששום דבר עדיין לא נגמר - ומצד שני, במערכת הביטחון עדיין לא מגדירים את הנעשה בשטח כאינתיפאדה שלישית.

 

בשבוע שעבר אירעה התנקשות בפעיל הימין יהודה גליק בסיום כנס במרכז מורשת בגין, כאשר המחבל חוסל בתוך שעות ספורות, בעוד גליק מתאושש מהאירוע בימים אלו; לפני שבועיים, בסמוך לאזור בו התבצע הפיגוע גם היום, עלה מחבל פלסטיני עם רכבו על רציף הרכבת הקלה ודרס למוות את התינוקת בת 3 החודשים, חיה זיסל ברון, והעולה בת ה-20 מאקוודור, קארן ימימה מוסקרה.

 

בסיקור משתתפים גם הילה אלרואי, צבי יחזקאלי, חזי סימנטוב, אביעד גליקמן, חזי סימנטוב וניק קוליוחין


 

זירת פיגוע הטרקטור בירושלים, באוגוסט האחרון
 

זירת פיגוע הטרקטור בירושלים, באוגוסט האחרון(חדשות10 צילום מסך)