מרגש: הישראלים שנפצעו בנפאל התאחדו עם משפחותיהם

שבעה ישראלים שנפצעו באסון סופת השלגים ברכס האנאפורנה נחתו בישראל ופגשו את בני משפחותיהם. אחד מהם, מור ספיר, טען שעצם העובדה שהוא בחיים היא בזכות ישראלים אחרים שסייעו לו בעת האסון. אביו התקשה לעצור את הדמעות כשראה את בנו ואמר: "בשבילנו הוא נולד מחדש". מנהל יחידת הכוויות בבית החולים שיב"א: "מצבם הכללי טוב ולא נשקפת סכנה לחייהם"

אמש (ראשון) נחתו בנמל התעופה בן גוריון שבעה מהישראלים שנפצעו בסופת השלג ברכס האנאפורנה שבנפאל. הם התקבלו במחיאות כפיים על ידי משפחותיהם והועברו לבתי החולים להמשך הטיפול הרפואי.

 

ליד מיטותיהם, כשכוויות הקור עדיין חבושות, המתינו הוריהם שנשמו לרווחה. עפרה גרינוולד, אמה של ורד שנפצעה באסון, אמרה כי היא רגועה הרבה יותר לאחר שבתה חזרה ארצה. "היום, כשהם נמצאים בבית חולים ישראלי תחת טיפול של רופאים ישראלים, אנחנו מרגישים הרבה יותר בטוחים", היא סיפרה.

 

אחד הפצועים שהוטסו לארץ היה מור ספיר, שלא שכח לציין את אלה שעזרו לו בעת הסופה. "יש כאלה שנשארו שם שהם לא פחות חזקים ממני. עצם זה שאני כאן זה הרבה גם בזכותם", הוא טען. שלום, אביו, התקשה לעצור את הדמעות בבית החולים. "בשבילנו הוא נולד מחדש. זה מסכם את הכל".

 

גם ההבעה על פני בני משפחתו של רועי פתאל חשפה את גודל ההקלה שהרגישו לאחר שראו אותו סוף סוף בארץ. "היה שלב מסוים שלא היינו בטוחים וחשבנו שזה עוד יותר גרוע. תודה לאל קיבלנו אותו ונקווה שהמצב ילך ולהשתפר", סיפר אחד מקרובי משפחתו.

 

במהלך המפגש של רועי עם יקיריו, בין כל ההתרגשות והחיבוקים, הוא קיבל טלפון מקטמנדו. בצד השני של הקו היה קובי, שהוא וחברו רון ראו את ידיו של רועי מבצבצות מהשלג ושמעו את קריאות העזרה שלו. רועי, שכינה את קובי "גיבור שלי", אמר לו כי משפחתו מחכה לפגוש אותו. קובי הבטיח שברגע שהוא יחזור ארצה הם ייפגשו.

 

פרופ' אייל וינקלר, מנהל יחידת הכוויות בבית החולים שיב"א הביע אופטימיות בנוגע להחלמת הפצועים. "מצבם הכללי הוא טוב ולא נשקפת סכנה לחייהם. הם היו בסיטואציה מאוד לא פשוטה ואנחנו לא נמנע מהם שום טיפול בכל האספקטים הנפשיים והגופניים שמתחייבים עם מצבם", אמר פרופ' וינקלר.

 

בבית העלמין שבהושעיה הובא היום למנוחות נדב שהם שנהרג באסון. החברים לטיול, שנחתו רק כמה שעות קודם לכן, התעקשו, למרות הפציעות, לדחות את ההגעה לבית החולים כדי ללוות אותו בדרכו האחרונה. מחר יובאו לישראל ארונותיהם של תמר אריאל ואגם לוריא שנהרגו גם הם באסון.

 

בנפאל נותרו ישראלים רבים שאינם פצועים. הם מחכים רק לדבר אחד - לחזור כבר הביתה.