שטייניץ עם נתניהו. "המצב בעזה מורכב"
שטייניץ עם נתניהו. "המצב בעזה מורכב"
,משה מילנר, לע"מ

שטייניץ באשקלון: "המצב בעזה מורכב, יש להקים ממשלת אחדות"

השר לענייני מודיעין וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני התייחס להמשך מבצע צוק איתן ואמר כי המהלך הנכון לעשות כרגע הוא ליצור ממשלת אחדות לאומית. "או שנמצא פתרון מדיני או שנפרד במו ידינו על ידי הכרעה צבאית", אמר השר בכנס ועידת המשפט של לשכת עורכי הדין של מחוז ת"א והמרכז. מאז שעות הבוקר נורו למעלה מ-55 רקטות לעבר ישראל, רובן לעבר יישובי עוטף עזה

שטייניץ קורא לממשלת אחדות לאומית. השר לענייני מודיעין, יובל שטייניץ, אמר היום (שלישי) כי המהלך הנכון כעת על רקע התמשכות מבצע צוק איתן הוא לכונן ממשלת אחדות לאומית.

 

"או שנמצא פתרון מדיני או שנפרד במו ידינו על ידי הכרעה צבאית. שום פתרון אינו פשוט ולכל אחד מחירים כואבים", הוא אמר במהלך נאום בוועידת המשפט של לשכת עורכי הדין של מחוז תל אביב והמרכז שנערכה במלון ליאונרדו באשקלון.

 

"המצב בעזה כל כך מורכב ואנחנו עומדים שם תחת איום שהוא כל כך מסובך וקשה לטיפול. אחדות זה תמיד טוב, קל וחומר חיוני, בעת מבצע", אמר השר חבר הקבינט המדיני-ביטחוני שנחשב לאחד השרים המקורבים ביותר לראש הממשלה בנימין נתניהו.

במהלך דבריו שיבח שטייניץ שיבח את ראש הממשלה, ואת מערכת הביטחון על האופן בו הם מנהלים את מבצע "צוק איתן" שנכנס הבוקר ליומו ה-50. "עזה היא זירה כמעט בלתי אפשרית. יורים עלינו מאחד האזורים המאוכלסים ביותר בכדור הארץ וזה מה שהופך את הלחימה לכל כך בעייתית", הוא הוסיף.

 

במהלך הוועידה עלה לנאום גם יושב ראש האופוזיציה, יצחק (בוז'י) הרצוג ואמר כי היחידים שמפריעים לממשלה לעבוד הם חברי הממשלה עצמם ולא אנשי האופוזיציה. "על הממשלה לממן שהייה באזור מוגן לכל אזרח שירצה להתפנות מהעוטף", אמר הרצוג.

 

מאז שעות הבוקר נורו למעלה מ-20 רקטות לעבר שטחי ישראל, רובן לעבר יישובי עוטף עזה השונים. רקטה אחת פגעה בתוך אחד היישובים במועצה האזורית אשכול, אך לא היו נפגעים ונזק נגרם לכבל חשמל.

 

בשעות הבוקר המוקדמות נורה מטח רקטות לעבר אזור אשקלון, השפלה וגוש דן. רקטה אחת פגעה פגיעה ישירה בבית באשקלון ו-19 בני אדם נפצעו באורח קל. הרקטה פגעה בבית פרטי של משפחה שלא הספיקה להיכנס למרחב המוגן אך למרבה המזל לא קרה להם כלום.