משפחתו של מוחמד דף: "אם אנחנו לא נקריב, המולדת לא תשוחרר"

לאחר שקברה את בתה ונכדה, דיברה חמתו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס עם כתב אל-ג'זירה ואמרה שהיא גאה ב"הקרבה" של בתה. "ידעתי למי אני מחתנת את בתי. כבוד הוא לי לקחת חלק בג'יהאד". גיסתו של דף: "נילחם עד שהאחרון יישאר"

"ידעתי עם מי אני מחתנת את בתי". חמותו של מוחמד דף, ראש הזרוע הצבאית של חמאס, הבהירה היום (רביעי) כי היא לא מצטערת על האופן שבו מצאה בתה את מותה בתקיפה שביצעה ישראל בלילה על בית משפחת דף ברצועת עזה. "אני חשה גאווה, כבוד, גדלות ותחושה של נעלות", היא אמרה לכתב אל-ג'זירה, זמן קצר לאחר שהביאה לקבורה את בתה ונכדה שנהרגו בתקיפה.

 

כתב הרשת הקטרית הגיע לבית המשפחה במחנה הפליטים ג'בליה בצפון הרצועה, היא סיפרה בין השאר כי ידעה למי היא משיאה את בתה: "אם אני לא אקריב, והילדים והילדות שלי לא יקריבו, אז איך המולדת תשוחרר? אין בזה שום בושה. כבוד לי לקחת חלק בג'יהאד. אם הוא מקריב את חייו, אני לא יותר טובה ממנו. הבת שלי לא יותר יקרה ממנו וגם לא בני".

 

 

הקבר של אשתו ובנו של מוחמד דף
 

הקבר של אשתו ובנו של מוחמד דף(רויטרס)

 

הכתב שוחח במקום גם עם אחות של רעייתו של דף. "אנחנו לא מתפלאים על מדינת ישראל שפוגעת בילדים מתחילת המלחמה", היא אמרה. "אפילו ב-2008 כשחיסלו את שייח ניזאר ריאן, הרגו 16 ילדים כדי לפגוע באדם אחד". היא הוסיפה: "היום בשביל לחפות על ההפסדים שלהם במלחמה בעזה הם מנסים לפגוע באישיות שהם חושבים שהיא נמצאת שם ורצחו נשים וילדים".

 

לדבריה, ישראל רצתה לנקום על הפסדיה, ו"נכשלה". היא הוסיפה כי הם ימשיכו להיאבק בישראל "עד האחרון שיישאר. אנחנו נשחרר את ירושלים בירתנו".

 

אלפי בני אדם השתתפו בצהריים בצהריים במסע ההלוויה של רעייתו של דף ובנו, שנהרגו בלילה בתקיפה בשכונת שייח רדואן ברצועת עזה. מצבו של דף לוט בערפל, אולם גורמים שונים בחמאס הבהירו כי הוא לא היה בבית והוא ממשיך לפקד על אנשי הזרוע הצבאית של הארגון. דובר חמאס ברצועה, משיר אל-מצרי, כינה את התקיפה הלילית של צה"ל "כישלון מודיעני גדול מאוד של הישראלים".