נתניהו, יעלון וגנץ. "איום המנהרות היה מורכב משחשבנו"
נתניהו, יעלון וגנץ. "איום המנהרות היה מורכב משחשבנו"
,אריאל חרמוני/משרד הביטחון

יעלון לתושבי הדרום: "אין הגנה של 100%"

במהלך סיור באשקלון הבהיר שר הביטחון כי כוחות צה"ל יישארו ברצועה עד להשמדת המנהרות המוכרות להם. "פעילות צה"ל תביא את ארגוני הטרור להכרה שלא כדאי להמשיך את הירי על ישראל", הוא טען. ראש הממשלה: "המבצע הזה יסתיים רק כשיושב השקט והביטחון לתקופה ממושכת"

בעוד צה"ל מוציא כוחות מתוך רצועת עזה, הבטיח היום (שני) שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון כי צה"ל לא ייצא מהרצועה עד חיסול איום המנהרות שאותן הוא מכיר. עם זאת, הוא הבהיר: "אין פה 100% של הגנה, אבל אנחנו נערכים לתת מענה כזה שיאפשר לתושבי עוטף עזה והדרום לישון בשקט. הכוחות פועלים בנחישות כדי להסיר את האיום".


יעלון הגיע היום לאשקלון, שם נפגע עם חיילים פצועים שאושפזו בבית החולים ברזילי בעיר ולאחר מכן ביקר בחמ"ל של עיריית אשקלון. "אנחנו מנהלים את המבצע באופן מתוכנן", אמר יעלון לנוכחים ובכללם ראש העיר, איתמר שמעוני. "איום המנהרות היה מורכב משחשבנו וחשבנו גם שייקח פחות זמן לטפל בו".
 

שר הביטחון טען בדבריו כי "ההגנה הטובה ביותר היא התקפה, וחמאס שילם עד כה מחיר כבד וכדאי לו ולתושבים ברצועת עזה לעשות חשבון אם המצב הזה נוח להם או לא. הפעילות של צה"ל החזירה את חמאס חמש שנים אחורה, לקח להם חמש שנים לבנות את הכול".
 
לדבריו, "חמאס חשב שאנחנו נישבר בתוך כמה ימים, אבל מובן שזה לא קורה. כרגע הכדור במגרש שלהם, אנחנו פועלים באופן עצמאי בלי שום תהליך. אם הם רוצים להפסיק את האש, שיקראו לנו. המבצע לא יסתיים עד שלא תהיה הפסקת אש מלאה. פעילות צה"ל תביא את ארגוני הטרור להכרה שלא כדאי להמשיך את הירי על ישראל, אם זה רקטות, מרגמות או מנהרות. אנו פועלים לשביעות רצוננו".
 
בסיום דיון ביטחוני בפיקוד דרום, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו כי "המערכה בעזה נמשכת. מה שעומד בפני סיום זה הטיפול של צה"ל במנהרות, אבל המבצע הזה יסתיים רק כשיושב השקט והביטחון לתקופה ממושכת לאזרחי ישראל. פגענו פגיעה קשה מאוד בחמאס ובארגוני הטרור. אין לנו שום כוונה לפגוע בתושבי עזה, מי שפוגע בהם הלכה למעשה זה חמאס, שגם מונע מהם סיוע הומניטרי. אני חושב שהקהילה הבינלאומית צריכה לגנות את החמאס בכל פה וגם לתבוע, כפי שאנחנו תובעים, ששיקומה של עזה יהיה קשור לפירוזה".