שעתיים בתוך הפסקת האש: חודש הירי ליישובי עוטף עזה

מעט לאחר השעה 12:00 נשמעו אזעקות בכמה יישובים בחוף אשקלון ובשער הנגב, רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. עוד לפני כן טענו הפלסטינים כי ישראל היא שהפרה את ההפוגה ההומניטארית וביצעה תקיפות במחנה הפליטים שאטי שבמרכז רצועת עזה

הפוגה חד-צדדית: אחרי שעתיים של שקט, חידשו ארגוני הטרור קצת אחרי השעה 12:00 (שני) את הירי לעבר יישובי עוטף עזה. אזעקות נשמעו בשורה של יישובים במועצות האזוריות שער הנגב וחוף אשקלון ורקטות התפוצצו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 

בישראל הודיעו בלילה כי יגיבו נקודתית לכל ירי שיתבצע מרצועת עזה במהלך ההפוגה ההומניטארית, שאמורה להסתיים ב-17:00. יש לציין כי הפסקת האש, בניגוד לפעמים קודמות, הוכרזה באופן חד-צדדי על ידי ישראל וארגוני הטרור לא אישרו את קיומה.

 

עוד לפני הירי לעוטף עזה, כלי תקשורת פלסטיניים טענו כי ישראל תקפה מטרות במרכז רצועת עזה על אף ההכרזה על הפסקת אש. סוכנות הידיעות "מען" דיווחה על תקיפות שביצע חיל האוויר בנוסייראת ובמחנה הפליטים שאטי שבמרכז הרצועה, אך בישראל לא אישרו את קיומן.

 

לפי הודעתו של מתאם הפעולות בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, הפסקת האש אמורה לחול בכל אזורי הרצועה מלבד אלה שממזרח לרפיח, שם נמשכת הפעולה נגד מנהרות הטרור של חמאס. הפלסטינים דיווחו על ילדה שנהרגה בתקיפה שהתרחשה לטענתם בשאטי.

 

דובר צה"ל, תת אלוף מוטי אלמוז, הסביר הבוקר כי מטרת ההפוגה ההומניטארית לאפשר לתושבי רצועת עזה להצטייד באוכל ובמים ולשוב לבתיהם למספר שעות. לאחרונה מתחו קצינים בצה"ל ביקורת על ההפוגות התכופות שלדבריהם עלולות לסכן את מעט הכוחות שנותרו בשטח.