הנהגת הותקפה ע"י חרדים בשבת, המשטרה סירבה לעזור

ג'ואנה חצבני נקלעה להתקהלות חרדית בעת שנהגה בסוף השבוע האחרון במגרש הרוסים שבבירה. עד מהרה מצאה עצמה במוקד של התפרעות אלימה, כשהאברכים צרים על שמשותיה השבורות, אינם נותנים לה לעבור וגורמים לה לחשוש לחייה. השוטר במקום, אליו פנתה בדמעות, סירב לעזור לה, דרש שתניח את הפלאפון המתעד את האירוע ואף טען: "הם לא עשו לך כלום". המשטרה: "היא עוררה פרובוקציה"

לינץ' או פרובוקציה? ג'ואנה חצבני, קריינית קול ישראל בשפה הערבית, טענה אמש (ב') כי הותקפה ע"י בני העדה החרדית, בעת שנהגה עם רכבה בשבת במגרש הרוסים בירושלים. לדבריה, השוטר שבמקום נעמד מנגד בשעה שהחרדים התפרעו וניפצו את שמשות הרכב, ואף הורה להם להמשיך ולחסום אותו.


התקרית המדוברת ארעה כאמור בשבת האחרונה, עת נתקלה חצבני בהמון חרדי, שזעם למראה הרכב הנוסע בשבת. מהתיעוד שצילמה חצבני בטלפון הנייד שלה, עולה כי ההמון חסם את דרכו של הרכב, דפק על חלונותיו בפראות, זרק לעברו קליפות גרעינים ואף ניפץ את השמשות. יחד עם זאת, השוטר שנכח במקום סירב לשעות לתחינות העזרה של חצבני, כל זמן שהיא ממשיכה לתעד את האירוע בטלפון הנייד.

 

מהתיעוד שצילמה חצבני עולה כי השוטר מגיב באדישות לקריאות המבוהלות שלה ואף טוען כי בפועל "לא עשו לך כלום". לדברי חצבני, השוטר אף הורה למפגינים במקום להמשיך ולחסום את הרכב, כל זמן שהנהגת אינה מניחה מידה את הטלפון הנייד.


"אני לבד בתוך האוטו ומרגישה שעושים עליי לינץ', מפחדת על החיים שלי", סיפרה אמש חצבני לחדשות10 והוסיפה כי בכתה במשך כל הנסיעה חזרה למבשרת ציון.

המשטרה: "הנהגת הציתה את המחאה"

ממשטרת מחוז ירושלים נמסר בתגובה: "הנהגת נקלעה למחאת חרדים וכוח יס"מ הדף את המפגינים ופינה נתיב נסיעה עבורה, כששוטר מסייע לה. עם זאת, בחרה הנהגת לשלוף מצלמה ולצלם את המפגינים, פעולה שהציתה את המחאה במקום.

 

הנהגת סירבה להיענות לבקשת השוטר להפסיק לצלם והשוטר הסביר לה כי כל עוד תצלם ותעורר פרובוקציה לא יוכל לסייע לה. המשטרה מצרה על הדרך הפרובוקטיבית שבחרה הנהגת גם כלפי השוטרים, אשר פועלים לשירות תושבי העיר ומבקריה".