בקהילה החרדית זועמים: "אנחנו נשמור על הזוללים בת"א?"

כתב חדשות 10 אבישי בן חיים נכנס לחדרי החדרים של העולם החרדי בסדרת כתבות חדשה בשם "חרדים מהעתיד". בכתבה הראשונה מוצגת ביקורת חריפה של ראשי הקהילה החרדית נגד שר האוצר לפיד ונגד החילונים: "הם פרזיטים שחיים רק בזכותנו. בזכות כל בחור עמל. מכנסיים של תלמיד חכם קודמים לחיי הארץ"

(10:40 דקות)

המגזר החרדי מנסה להתאושש מתוצאות הבחירות, לאחר שמנהיגיו הורחקו ממנעמי השלטון. אתמול בערב (ראשון) חדשות 10 פתחו בסדרת כתבות חדשה - "חרדים מהעתיד" של הפרשן אבישי בן חיים, שנכנס לחדרי החדרים של אירועי המחאה שארגנו גורמים שונים בעולם החרדי, ושם מדברים בחריפות נגד שר האוצר יאיר לפיד ונגד הציבור החילוני.

 

"קמים אנשים מזרע עמלק וכל מטרתם להילחם בתורה", טוען חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב שמעון בעדני, באירוע בו השתתף גם עובדיה יוסף לצד חברי מועצת חכמי התורה של התנועה. "משוגעים, רוצים להילחם בקדוש ברוך הוא עם לפיד. הוא יוריד שלג ישתק אתכם, הוא לא צריך תותחים", הוא מוסיף.

 

"הם פרזיטים שחיים רק בזכותנו. בזכות כל בחור עמל. מכנסיים של תלמיד חכם קודמים לחיי הארץ. נשמור על הגופות של עם ישראל שילכו ויזללו בת"א?", הרב יורם מימון, כנס בני תורה של ש"ס. "מי יצילנו מחמאס, חיזבאללה ואחמדינג'ד? רק הקדוש ברוך הוא", מנהיג הפלג הליטאי הקנאי, מחזק הרב שמואל אויערבך.

 

גם מי שהיה סגן שר החינוך בממשלה הקודמת, הרב אליעזר מוזס מיהדות התורה, אינו חוסך במילים קשות. "זו ביריונית. מפרקים אותנו. זו מכה מוסרית. נשאיר הילדים בלי חשמל ומים? מי האידיוט שיחשוב שכסף ישנה לנו משהו? אנחנו יותר חזקים גם מהדולר וגם מהשקל", מסביר מוזס.