סגן ראש עיריית ירושלים הושעה מתפקידו בעקבות האישום בפרשת הולילנד

שלושה שבועות לאחר שאלי שמחיוף הואשם במסגרת פרשת פרויקט הנדל"ן החליט ראש העירייה, ניר ברקת, להשעותו. ברקת איחל לסגנו כי ייצא זכאי במשפט, אך ציין כי מרגע שהוגש נגדו כתב אישום בעבירות שקשורות לתפקידיו בעירייה, אין ברירה אלא להשעותו

ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, השעה היום (שני) את סגנו, אלי שמחיוף, מכל תפקידיו בעירייה, בעקבות כתב האישום שהוגש נגדו בפרשת הולילנד. ברקת החליט על כך לאור סירובו של שמחיוף להשעות את עצמו בהתאם לחוות הדעת של היועץ המשפטי לעירייה.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

הירשמו לקבלת מבזקי חדשות ישירות לטלפון שלכם: סמסו "חדשות" ל-1397 »

ברקת ציין כי לשמחיוף עומדת חזקת החפות והוא מאחל לו כי ייצא זכאי, אולם מרגע שהוגש כנגדו כתב אישום בעבירות שנעשו בקשר לתפקידיו בעירייה, אין מנוס להשעותו מכל תפקידיו הביצועיים.

 

"פרשת הולילנד הינה קו פרשת מים דרך במאבק כנגד שחיתות ופגיעה בטוהר המידות", אמר ברקת. כמי שעומד בראש המערכת העירונית מוטלת עלי החובה להוביל את העיר ירושלים ואת העירייה תוך קביעת נורמות וכללי התנהגות ויושרה אישיים ומקצועיים ומתוך שכך לעשות לחיזוק אמון הציבור בעיריית ירושלים, בעובדיה, במנהליה ובנבחריה".

היועץ המשפטי לעירייה הבהיר בחוות דעתו כי לשמחיוף עומדת כמובן חזקת החפות, אולם לאור חומרת האישומים כנגדו, לאור הקשר והזיקה הישירים שבין האישומים נגדו לבין התפקידים אותם מילא בעבר, הרי שהמשך כהונתו עלול לפגוע באופן קשה ביותר באמון הציבור בעיריית ירושלים.

בשבוע האחרון הגיש שמחיוף לראש העיר חוות דעת משפטיות מטעמו, וביקש מברקת להשאירו בתפקידיו ולא לפגוע בשכר שהוא מקבל כסגן ראש עיר. עם זאת, לאחר בחינת הדברים ולאו  חוות הדעת של  היועץ המשפטי לעירייה החליט ברקת על ההשעייה.

ברקת: לא יהיה שינוי במעמד של ש"ס בעקבות השעיית שמחיוף

גם כנגד חבר מועצת העיר, אברהם פיינר, הוגש כתב אישום בפרשת הולילנד, והוא מיידית החליט להשעות עצמו מכל תפקידיו בעירייה עד להכרעה במשפטו.

בעקבות המהלך הודיע ברקת לראשי ש"ס, ששמחיוף כיהן מטעמם, כי הוא פועל וימשיך לפעול בהתאם להסכם הקואליציוני ולא יהיה כל שינוי במעמדה של הסיעה או בתפקידים אותם ממלאים חבריה, והעירייה תמשיך בפעילות משותפת עם ש"ס.