עשרות פעילי ימין פרצו לבסיס בשומרון, הבעירו צמיגים ופגעו בכלי רכב

הפעילים נכנסו לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים, יידו אבנים, פיזרו מסמרים ופונו על ידי כוחות הביטחון. פעיל הימין, איתמר בן גביר, הבהיר כי הדבר נעשה בשל חשש מפינוי מאחזים: "אני קורא להרגיע את השטח, אבל אני קורא לברק ונתניהו לעשות את זה". באירוע נוסף יודו אבנים לעבר רכבו של מפקד החטיבה והוא לא נפגע

כ-50 פעילי ימין חדרו הלילה (שלישי) לבסיס מפקדת החטיבה המרחבית אפרים שבשומרון. הפעילים הבעירו צמיגים, יידו אבנים ובקבוקי צבע, פיזרו מסמרים על הכביד וגרמו נזק לכלי רכב בבסיס. כוחות צה"ל והמשטרה פינו אותם.

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של חדשות 10 »

צעיר בן עשרים, תושב בית אל, נעצר בחשד שחסם באמצעות אבנים ציר גישה מרכזי לבסיס. באירוע נוסף יודו אבנים לעבר רכבו של מפקד החטיבה המרחבית אפרים, ולא היו נפגעים.

 

פעיל הימין איתמר בן גביר אמר הבוקר כי הצעירים התפרעו בשל חששם מפינוי מאחזים נוספים בגדה המערבית על ידי מערכת הביטחון. "אני קורא להרגיע את השטח, אבל אני קורא לברק ונתניהו לעשות את זה. שיפסיקו לדבר על פינויי מאחזים, שיפסיקו לדבר על הריסת בתים של יהודים. תאמינו לי, השטח יהיה יותר רגוע", אמר בראיון לתוכנית הבוקר של ערוץ 10.

 

בצה"ל אמרו כי הם מצפים שהרבנים וראשי מועצת יש"ע יגנו בכל תוקף את ההתנהגות החמורה הזו. "צה"ל כפוף להוראות ולהנחיות הדרג המדיני, ימשיך לאכוף את החוק במרחב יהודה ושומרון בשיתוף מחוז שומרון ויהודה של משטרת ישראל והמנהל האזרחי, ולא יירתע מכל אלימות שתופנה כלפי חייליו. צה"ל רואה בחומרה רבה מעשים אלו אשר מכוונים כנגדו וכנגד חייליו, ומסיתים אותו מעיסוק במשימתו העיקרית היא הגנה על אזרחי ותושבי המדינה", אמרו בצבא.

שלום עכשיו: "להעמיד לדין מהיר את כל המעורבים בחציית הגבול"

במהלך הלילה גם פינו כוחות הביטחון את קבוצת פעילי הימין שחצו אמש את גדר המערכת לירדן והתבצרו במבנה נטוש. הפעילים התקרבו לגדר, חתכו אותה, וחצו את הגבול לצד הירדני, והתבצרו במבנה כקילומטר בתוך שטח ירדן, במחאה על התערבות עמאן בשיפוץ גשר המוגרבים.

 

המתבצרים הודיעו כי בכוונתם להקים סביב המבנה התנחלות חדשה. מדובר בשטח שהוא מובלעת שבין הגבול הישראלי לירדני, ואחרי שעות החשכה השטח הזה מוגדר כשטח צבאי סגור לכל דבר. 

 

מהמשטרה נמסר כי 17 צעירים, בהם שלושה קטינים, נעצרו בגין הפרת צו אלוף וגרימת נזק לגדר המערכת המהווה סכנה לביטחון התושבים.

 

בשלום עכשיו דרשו להעמיד לדין מהיר את כל המעורבים בחציית הגבול לירדן. "נוער הגבעות מעתיק את השיטות מהפלסטינים בסוריה ובלבנון ופוגע בביטחון חיילי צה"ל", מסרו מהתנועה.

 

בתקרית נוספת בשכם חדרו חסידי ברסלב למתחם קבר יוסף. שוטרים פלסטינים פתחו עליהם באש, אולם הם התחמקו מבלי להיפגע.