הקרב על חיל האוויר: מי יספק את מטוסי האימון?

שתי יצרניות מטוסים שונות, האחת מאיטליה והשנייה מקוראיה הדרומית, מעוניינות לספק לישראל את מטוסי האימון שיחליפו את המטוסים הישנים. מדובר בסך הכל בכמה עשרות מטוסים, אז על מה המהומה? מי שיזכה במרכז ייקבל סיכוי ממשי לספק מטוסים גם לארה"ב

(4:02 דקות)

בעוד חודשיים ייפתח מכרז של חיל האוויר הישראלי למטוסי אימון חדשים, שיחליפו את מטוסי הסקייהוק המתיישנים שלו. כרגע ישנם שני מטוסים המתחרים על התפקיד - M-346 האיטלקי, ו- T-50מקוריאה הדרומית.

 

המטוס הזה אמור להכין טייסים להטיס מטוסים מתקדמים. שני המטוסים המתחרים נחשבים מצוינים, אך לא בטוח שזה מה שיכריע את הבחירה. "שיקולים פוליטיים הם חשובים, אבל לדעתי יותר חשוב מכך תכונות המטוס ושיתוף הפעולה התעשייתי שיש לנו להציע לתעשיות הישראליות, אם ה- M-346ייבחר על ידי ישראל", אמר מנהל חטיבת מטוסים בחברת "פינמכניקה" האיטלקית, ג'וזפה ג'יורדו.

 

הצטרפו לחדשות 10 בפייסבוק »

 

שתי החברות נלחמות על חוזה הישראלי הלא גדול, כמה עשרות מטוסים בסך הכל, כי לזוכה מחקה פרס גדול - אחרי ישראל, תבחר גם ארצות הברית את מטוס האימונים העתידי שלה. החוזה האמריקני, בניגוד לישראל, יהיה ענק, ויבטיח הכנסה ליותר משנות דור. "אין ספק שאם ישראל תבחר ב-346, זה ישפיע במידת מה על הקמפיין בארצות הברית", אמר ג'יורדו.