היום: גלנט ייפגש עם היועץ המשפטי לממשלה

הרמטכ"ל המיועד ביקש לקיים פגישה עם יהודה וינשטיין, כדי למסור את גרסתו בעקבות הדוח החמור של מבקר המדינה בפרשת הקרקעות. גלנט צפוי להבהיר כי לא שיקר, גם אם טעה, והיועץ המשפטי לממשלה יצטרך להכריע האם יגן על המינוי בבג"ץ

(24 שניות)

לא מוותר על המינוי: הרמטכ"ל המיועד, יואב גלנט, ייפגש היום (ראשון) עם היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, על מנת לשטוח בפניו את גרסתו על פרשת הקרקעות במושב עמיקם, בעקבות חוות הדעת החמורה שהגיש מבקר המדינה בשבוע שעבר.  

 

תחילה, אמור היה גלנט להעביר את התייחסותו לחוות דעתו של המבקר בכתב, אולם בסופו של דבר הוא החליט לפנות ליועץ המשפטי לממשלה וביקש להיפגש עמו. וינשטיין נענה לבקשה וגלנט יעלה בפניו את גרסתו, שעל פיה ייתכן כי נפלו טעויות בפעולות שעשה, אולם לא שיקר בזדון ולא פעל מתוך מטרה לקבל טובות הנאה.

 

אחרי הפגישה בין האלוף ליועץ המשפטי לממשלה, וינשטיין ימשיך לפגישה המתוכננת שנקבעה על פרקליט המדינה, משה לדור, ובכירי הפרקליטות. בפגישה יוחלט האם וינשטיין יוכל להגן על מינויו של גלנט בבג"ץ, או שיקבל החלטה אחרת.

 

ההערכה היא כי וינשטיין יחזיר את עניין המינוי של גלנט לוועדת טירקל למינוי בכירים, שתקבל לידיה את מסקנותיו של המבקר. הוועדה תשקול את המינוי שכבר אושר בממשלה פעם נוספת, כשהפעם תהיה בידיה התמונה המלאה של ההתפתחויות האחרונות.

 

שתי האפשרויות הנוספות שעומדות בפני היועץ המשפטי לממשלה הן להודיע לבג"ץ כי אינו מסוגל להגן על המינוי וגם לא להעביר את הנושא לדיון חוזר בוועדת טירקל, או להגן על המינוי בבג"ץ - אפשרות שנראית קלושה בגלל המסקנות הקשות של המבקר. כך או כך, האיש שיקבע במידה מסויימת את גורלו של גלנט הוא היועץ המשפטי לממשלה.