"נתניהו מוטרד מקמפיין שליט עד כדי חשש מאיום על יציבות ממשלתו"

ראש הממשלה לא נשאר אדיש בפני התמיכה המתגברת במהלכים של משפחת שליט למען החזרת בנם משבי חמאס. לדברי גורמים המקורבים לנתניהו, הוא חושש מירידה בפופולריות שלו בעקבות הקמפיין

(53 שניות)

מקורביו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אומרים הערב (חמישי) כי הוא מוטרד מהמהלכים של משפחת שליט, עד כדי שהוא רואה בכך ממש איום על שלטונו. לדבריהם, החשש הוא לא בגלל שהדבר יניע מהלכים בקואליציה, אלא בגלל עצם הפגיעה בפופולריות שלו ובלגיטימציה שלו בקרב הציבור.

 

הפרשן הפוליטי של חדשות 10, רביב דרוקר, מציין כי משום כך עשה נתניהו כמה מהלכים מאד חריגים בתקופת הכהונה שלו. מדובר בין היתר במסיבת העיתונאים בנושא שהתקיימה בשבוע שעבר בה הציג את עמדתו בסוגייה, ראיון לערוץ הראשון ושימוש בסיפור האישי שלו, נפילתו של אחיו יוני בפעולה לחילוץ חטופי אנטבה, דבר שהוא אינו נוהג לעשות. במקביל, בקדימה אומרים שלפי סקרים שלהם, עוברת יו"ר המפלגה, ציפי לבני, בשביעות רצון בקרב הציבור את נתניהו.

מוקדם יותר הגיעה צעדת שליט אל סוף דרכה. כ-10,000 משתתפים צעדו ביחד עם בני משפחתו של החייל החטוף גלעד שליט, אל ירושלים. המשתתפים צעדו דרך בנייני האומה לרחוב בן צבי, רחוב בצלאל, רחוב קינג ג'ורג' עד לכיכר פריז.

 

משם המשיכו אל גן העצמאות, שם התקיימה עצרת מחאה בהשתפפות אלפי בני אדם. "גלעד בני נמצא במרתפי החמאס כבר 1,474 ימים ולילות, ארוכים, קשים, חשוכים ומכאיבים והגיע העת להגיד: די, מספיק. 4 שנים של גיהנום הם יותר מידי. אדוני ראש הממשלה אני פונה אליך בקריאה ברורה אל תפקיר את בני, פעל לשחרורו באומץ", אמרה אביבה שליט בעצרת. הוריו של החייל החטוף הודיעו כי ישארו במאהל המחאה בבירה מול בית ראש הממשלה עד להחזרת בנם.