היום: מעל 30 רקטות נורו לעבר יישובי הדרום

מטח רקטות שנורה בצהריים והתפוצץ בשדרות כמעט ופגע בנוסעים במונית, אולם הם הספיקו להסתתר ולא נפגעו. מוקדם יותר נפלו רקטות בבאר שבע ובמועצות האזוריות אשכול ושער הנגב. גם אז לא היו נפגעים או נזק. בשעות הבוקר תינוקת נפצעה קל מרסיסים של זכוכית לאחר שגראד שנחת לראשונה בגדרה ניפץ את חלונות ביתה

(2 דקות)

עוד יום של ירי עובר על יישובי הדרום. מטח של שש רקטות התפוצץ בשדרות. אחד הקסאמים התפוצץ סמוך למונית מלאה אנשים - ואולם הם, למרבה המזל, הספיקו לרוץ ולהסתתר במרחב המוגן.

מוקדם יותר נורה מטח של שמונה רקטות ופגע בשטחים פתוחים בבאר שבע, במועצה האזורית שער הנגב ובמועצה האזורית אשכול. בכל המקרים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מאז שעות הבוקר נפלו בשטח ישראל למעלה מ-30 רקטות.

הבוקר התפוצצה לראשונה רקטה במועצה האזורית גדרה. הגראד שנפל סמוך לבית, גרם לפציעתה של תינוקת בת שלושה חודשים. מצבה מוגדר קל והיא פונתה מהמקום לקבלת המשך טיפול, ביחד עם עוד שתי נפגעות חרדה.

בפיקוד העורף נערכים לכניסתם של ישובים נוספים לטווח ירי הרקטות של חמאס. בהערכת מצב שקיים הפיקוד הבוקר, הוחלט להפעיל את מערך ההתרעה גם ברחובות. עם זאת, בשלב זה טרם פורסמו המלצות מיוחדות לאזרחים.

במקביל, ממשיכים בפיקוד לעמול על הבטחת תקינותן של מערכות ההתרעה ביישובים שנמצאים בטווח הסכנה.

ובתוך כך, ראש הממשלה אהוד אולמרט הבהיר הבוקר כי פניה של ישראל אינן להפסקת אש זמנית. ראש הממשלה אמר בפגישה עם שרי החוץ של האיחוד האירופי "נמאס לנו ממחוות. הגיע הזמן למעשים, הדבר הראשון שישראל דורשת הוא השגת הסדר שבמסגרתו יופסקו הברחות הנשק והתעצמות של חמאס".