"כבר מחכים להיכנס לרצועה"

צה"ל התיר לראשונה לצלם את האימונים של רבבות חיילי המילואים שגויסו לטובת המערכה ברצועת עזה. המגויסים עוברים אימונים רבים של לחימה בשטח בנוי ובאופן כללי הם עוברים ריענון של היכולות המבצעיות

(2:17 דקות)

עורכי דין, רופאים, נהגי מוניות, מוכרים בשוק, מתנחלים, מושבניקים, שמאלנים וימנים - יש להם דבר משותף אחד בלבד והוא צו שמונה.

הצבא מאפשר לראשונה לצלם את אימוני המילואים, והמטרה היא ברורה - לאותת לחמאס על האפשרות להכנסת עשרות אלפי חיילי מילואים לרצועת עזה, מה שמכונה "השלב השלישי" במבצע עופרת יצוקה.

"אנחנו כגדוד מילואים פעלנו רבות בעזה, גם בזמן ההתנתקות, ויש כאן הרבה יוצאי חטיבת גבעתי שמכירים את עזה מבפנים", אומר סמ"פ בחטיבת הנגב, סרן בועז רובין.

מאז שהחלה הפעולה הקרקעית מקבלים חיילי המילואים כל הזמן מודיעין מעודכן בזמן אמת על מה שמחכה להם שם בפנים. אחד מהמילואימניקים מדגיש: "אנחנו כבר מחכים להיכנס לרצועה".

מתקני האימונים של חיילי המילואים מדמים עיר פלסטינית צפופה עם המון מבנים מבטון - עיר אשר מסוכנת מאוד ללחימת כוחות רגליים.

בין חיילי המילואים ישנם אנשים שגיוס המילואים הוא עניין אישי עבורם, ובהם תושבי אשדוד, אשקלון ובאר שבע, שעבורם "המלחמה על הבית" זו לא רק קלישאה.

עשרות אלפי חיילי מילואים כבר גויסו, חומשו והתאמנו. האם הם גם ייכנסו לתוך עזה? נדע בימים הקרובים.