אי יציבות באיראן: אחמדינג'אד פיטר ארבעה שרים

רק היום פיטר נשיא איראן ארבעה שרים: שר המודיעין, שר המשפטים, שר התרבות והשר להדרכה איסלאמית. הפרשן לענייני ערבים של "חדשות 10", צבי יחזקאלי מסביר כי הפיטורים נובעים ככל הנראה מחשש של אחמדינג'אד כי אנשיו של המועמד היריב בבחירות האחרונות חדרו לשורותיו

(55 שניות)

נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד פיטר היום (ראשון) ארבעה שרים. מדובר בשר המודיעין, שר המשפטים, שר התרבות והשר להדרכה איסלאמית. הפרשן לענייני ערבים של חדשות 10, צבי יחזקאלי מסביר כי אחמדינג'אד חושש מאנשי המנהיג הרפורמיסטי, מיר חוסיין מוסאווי בתוך המחנה שלו.

הוא מסביר כי מדובר ב"אנשים שמאד קרובים אליו. חושד בהם שהם אנשים של מוסאווי שבעצם לא מאמינים שאחמדינג'אד לגיטימי, שהוא זכה בבחירות באופן טהור ונקי וזו הסיבה שאנחנו רואים פיטורים בשבועיים האחרונים".

עוד מסביר יחזקאלי כי "הצבע הירוק של מוסאווי חודר גם לסביבה של אחמדינג'אד וזה הקושי שלו. זה מעיד על אי יציבות. אחמדינג'אד לא מצליח להקים ממשלה, יש לו משבר עם הפרלמנט, יש לו משבר עם המנהיג הדתי".

"בסופו של דבר הפצע זה שנפתח לפני כחודש וחצי בבחירות לא מתאחה", מסכם יחזקאלי. "זה חוצה את כל החברה האיראנית, גם את הממסד הדתי וגם את הממסד הפוליטי וזה לא נגמר".