הערכה: הספירה החוזרת לא תשנה את תוצאות הבחירות באיראן

למרות הודעת מועצת שומרי החוקה על ספירה חוזרת בחלק מהקלפיות באיראן, הפרשן לענייני ערבים של "חדשות 10" אומר כי "על פי הערכות לא יהיה שינוי בתוצאות הבחירות במדינה" • בינתיים השלטון ממשיך לאיים בנקיטת יד קשה כלפי תומכיו של מוסאווי שייצאו להפגין - אך נראה כי המחאה נמצאת תחת שליטה, כרגע

(1:16 דקות)

למרות שמועצת שומרי החוקה הורתה על ספירה חוזרת בחלק מהקלפיות ברחבי איראן, הערכות הן שלא יהיו שינויים בתוצאות הבחירות לנשיאות - כך אומר הערב (שלישי) הפרשן לענייני ערבים של "חדשות 10", צבי יחזקאלי.

"בסופו של דבר העם האירני יישאר בעיקר עם הצלקת של ההפגנות של הימים האחרונים - כי ככל הנראה הספירה מחדש - אשר תהיה במספר קלפיות במספר מחוזות - לא תשנה את התמונה. הזיוף האמיתי אירע מחוץ לקלפי - כוחו של הזיוף מצד השלטון היה בהבאתם של מצביעים לקלפיות - לא מדובר בזיוף של פתקים".

יחזקאלי ממשיך ואומר כי "כנראה ההפיכה שכולם מייחלים לה לא תתרחש כל כך מהר. על פי הדיווחים שיוצאים מאיראן - השלטון סופג את האירועים, ורואה בהפגנות סוג של שחרור לחץ. חמינאי אמנם הסכים לספירה החוזרת - אבל הבהיר כי המשטרה תנקוט ביד קשה - אם המפגינים יתפרעו. ההפגנות גם לא מתפשטות אל מחוץ לטהרן, אלא נשארות בתוך העיר".

בינתיים, תומכיו של מוסאווי, לא שמעו לאזהרותיו של מנהיגם ויצאו לרחובות העיר כדי להפגין כנגד תוצאות הבחירות. הפגנות אנשי מוסאווי הן תשובה להפגנה ההמונית שארגן השלטון במרכז טהרן כאות תמיכה באחמדינג'אד.