א-זהאר לתושבי עזה: בסוף כולנו נצא מחוזקים מהמצב

בכיר חמאס, מחמוד א-זהאר, בנאום ראשון ממקום המסתור ברצועה. הוא פנה לתושבים ואמר כי "מרבית אנשי חמאס לא נפגעו ואנחנו נצא מנצחים מהמהלומה שהנחיתה ישראל עלינו"

(4:31 דקות)

"העם הפלסטיני ייצא מחוזק מהמהלומה הזאת שהנחיתה ישראל" - כך אומר היום (שני) בכיר חמאס מחמוד א-זהאר בנאום ראשון מאז תחילת מבצע "עופרת יצוקה" לפני עשרה ימים.

בנאון, שצולם ככל הנראה בתוך בונקר, בו הוא מתחבא, אומר א-זהאר כי "ישראל תוקפת את הפלסטינים מהאוויר ולא פוגעת כמעט באנשי חמאס. אני מבקש מכל התושבים להמשיך ולשאת את הלחימה כי לאחר מכן נצא מנצחים".

א-זהאר קרא את דבריו מהנייר, באופן מסודר ונראה שאינו מתוח, אך כמובן שמאחורי הקלעים ניתן להבין כי יש נתק מסויים בין הצמרת המדינית של חמאס לצבאית. בעוד שהלשכות המדיניות מקוות להגיע להסכם הפסקש אש כלשהוא עם ישראל, בזרוע הצבאית ממשיכים לירות לעבר יישובי הדרום ומאיימים בהגברת האלימות.

בישיבה מיוחדת של ועדת חוץ וביטחון בכנסת אמר שר הביטחון כי "עד כה ספג החמאס מידנו מכה קשה מאד, אך עדיין לא הגענו ליעדים שקבענו, ולכן הפעולה נמשכת. במקביל מתקיימים מגעים מדיניים עם גורמים בינ"ל". שר הביטחון ביקר גם במפקדת אוגדת עזה, שם קיבל סקירה מאלוף הפיקוד, יואב גלנט ומפקדי הכוחות שבשטח.