אשדוד: רקטה התפוצצה בגן ילדים, לא היו נפגעים

הירי מעזה לא פוסק: רקטת גראד התפוצצה בגן ילדים ריק באשדוד • איש לא נפגע, אך מספר בני אדם לקו בחרדה • למבנה נגרם נזק רב • קודם לכן, התפוצצו רקטות גם בבאר שבע ואשקלון - לא היו נפגעים • מוקדם יותר אמר ברק כי "עזה מכותרת חלקית, הכוחות הגיעו ליעדים שנקבעו, אך יש עוד עבודה לעשות"

(3:21 דקות)

חמאס ממשיך בירי הרקטות לעבר ישראל: רקטת גראד התפוצצה היום (שני) בגן ילדים באשדוד. איש לא נפגע, אך מספר בני אדם לקו בחרדה. למקום נגרם נזק רב.

ברק: עזה מכותרת חלקית»
עזה: קצין ו-5 חיילים נפגעו קל עד בינוני»
הנחיות פיקוד העורף ומפת טווחי הרקטות»

בשעות הצהריים התפוצצה רקטה בשטח פתוח בבאר שבע. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גם באשקלון נחתו שתי רקטות. לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למבנה. מוקדם יותר נפצעו קל שני בני אדם במהלך מטח לעבר אשדוד ושדרות.

בשעות הבוקר התפוצצו ארבע רקטות בשטחים פתוחים באזור אשדוד, אשקלון ושער הנגב, שם התפוצצו גם פצצות מרגמה. בכל המקרים האלו לא היו נפגעים או נזק. בסך הכול, משעות הבוקר נורו לעבר ישראל יותר מ-30 רקטות.

הבוקר דיווחו הפלסטינים כי שבעה בני משפחה, הורים וחמשת ילדיהם, נהרגו מפגיעה של פגז ישראלי בביתם במחנה הפליטים א-שאטי ממערב לעיר עזה. בנוסף מדווחים הפלסטינים על שלושה ילדים שנהרגו בשכונת זייתון שבמזרח העיר עזה מירי של טנקים ישראלים. על פי הדיווח במקום ישנם פצועים נוספים. מדובר צה"ל נמסר כי האירועים נמצאים בבדיקה.

כל העת ממשיך לפעול צה"ל במרחבי השיגור ברצועת עזה. במהלך הלילה נפצעו קצין וחמישה חיילים באורח קל עד בינוני בשורה של התקלויות בין חמושים לכוחות צה"ל.

ברק: עזה כותרה חלקית, עיניו נשואות לצפון

שר הביטחון, אהוד ברק, אמר בישיבה מיוחדת של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת כי "המבצע הקרקעי מתנהל כמתוכנן. הכוחות מכתרים חלקית את העיר עזה והחיילים הגיעו אל היעדים הקרקעיים שנקבעו להם".

ברק עידכן את הח"כים בפרטי המבצע עד כה ואמר כי "נהרגו יותר מ - 500 פלסטינים, רובם אנשי חמאס, ויש למעלה מ - 2,000 פצועים. לגבי כוחותינו: יש הרוג אחד, ארבעה פצועים קשה ושמונה פצועים בינוני". ברק ביקש לשלוח את תנחומיו למשפחתו של סמ"ר דביר עמנואלוף ז"ל, ואיחולי החלמה לפצועים.

הוא התייחס גם לאפשרות של פתיחת חזית נוספת באזור גבול הצפון, ואמר כי "עינינו נשואות גם להתרחשויות בצפון. אנחנו ערוכים, דרוכים ועוקבים אחרי כל דבר". בגל"צ דיווחו כי ראש אמ"ן, האלוף עמוס ידלין, אומר שיש אפשרות שחיזבאללה ינסה להבעיר את הגבול הצפוני.