"תודה לאל שחזרנו הביתה"

מאות ישראלים ויהודים שבו הערב מגאורגיה על גבי מטוסי חברת אל על שנשלחו במיוחד על מנת להשיבתם לישראל • בשדה התעופה בטבליסי נרשמה מהומה לאחר שהסתבר כי ההערכות של כ - 400 איש שנזקקו לחילוץ היו מוטעות וישנם כ - 600 בני אדם המחכים לשוב לארץ • במהלך הלילה צפויים לנחות עוד 2 טיסות מלאות מטבליסי • "מקווה שהכל מאחורינו, ושכולם ישובו הביתה בשלום", אמר אחד הישראלים עם שובו לארץ

(3:15 דקות)

בנתב"ג נחת הערב (שלישי) המטוס הראשון מבין שלושה מטוסי אל על שנשלחו לחלץ את הישראלים והיהודים שנתקעו בגאורגיה עם פרוץ הקרבות לפני כחמישה ימים.

"תודה לאל, אנחנו חוזרים הביתה. אני רק מקווה שהכל מאחורינו ושכולם יחזרו הביתה. הכל נגמר", אמר אחד הישראלים ששבו במטוס לישראל.

הישראלים דיווחו על שהות לא נעימה של חמישה ימים בטבליסי, תחת לחץ ובהלה כי הכוחות הרוסיים יגיעו לבירת גאורגיה והנופש אותו תכננו חודשים רבים, יהפוך לשדה קרב עקוב מדם. התיירים מישראל מדווחים על פחד מתמיד.

למרות שהחזית נעצרה במרחק של כשעה וחצי נסיעה מטביליסי הישראלים דרשו לחזור, ומהר, הביתה. הבוקר הגיעו למרכז טביליסי מספר אוטובוסים ועליהם נציגים של אל על ושגרירות ישראל ומשרד החוץ.

מאות הישראלים, ועשרות של יהודים גאורגיים שביקשו לעלות לארץ, נלחמו זה בזה על מנת לעלות לאחד האוטובוסים ולהגיע לשדה התעופה הבינ"ל בטביליסי כדי לשוב לארץ. "נתנו עדיפות לעולים חדשים ולא לישראלים", רטן אחד מהם.

נציגי משרד החוץ חשבו תחילה כי מדובר בכ - 400 בני אדם, בפועל המספר היה קרוב יותר ל - 600 איש שחיכו לחילוץ, מה שגרם לבלאגן גדול עוד יותר.