בר-און: נציג תקציב חברתי ותקציב ביטחוני

שר האוצר רוני בר-און הציג הבוקר את תקציב המדינה לשנת 2009. לדבריו, הוא יציג לממשלה שתי חלופות תקציביות: תקציב שעיקרו הזרמת כסף לביטחון ולעומתו תקציב חברתי. בר-און הודיע כי הוא מתכוון להמליץ לממשלה לאמץ את החלופה החברתית ולאשרו בממשלה בחודש הקרוב

שר האוצר רוני בר-און מתכוון להציג לממשלה שתי חלופות לתקציב המדינה לשנת 2009.

בר-און אמר הבוקר (שלישי) במסיבת עיתונאים להצגת הקיצוץ בתקציב כי הממשלה תידרש להכריע בין תקציב "מוטה ביטחון" ותקציב "מוטה חברה וכלכלה". שר האוצר מתכוון להמליץ לשרים לבחור בחלופה השנייה, "ההכרעה להיכן לא מקצים היא הכרעה קשה ביותר. לדעתי, צריך ללכת על החלופה של חברה ורווחה. חלופה שהרכבנו בה סוג של איזון של צרכי הביטחון וצרכי הרווחה והחברה. זו החלופה הנכונה ואמליץ על חלופה זו בפני הממשלה".

משרד האוצר צפוי לנסות ולאשר את התקציב בממשלה כבר בחודש הקרוב, למרות הפריימריז בקדימה ומצבו של ראש הממשלה. "מזה מספר חודשים, יחד עם הנהלת האוצר, שמנו לעצמנו יעד מרכזי לשמור מכל משמר את המדיניות הכלכלית מחוץ למשחק הפוליטי", אמר בר-און והוסיף, "הניסיון לשמור את הכלכלה מחוץ לפוליטיקה ולרסן ולבלום את התופעות האלה עומד ביסוד ההחלטה שלנו לקדם את את תקציבי 2009 חרף אי הודאות הפוליטית".

בתקציב המוצע יש קיצוץ מסוים בתקציב הביטחון. שר הביטחון אהוד ברק כבר הודיע הבוקר, עוד בטרם מסיבת העיתונאים, כי יתנגד למהלך שכזה. "אנחנו במדינה שבה ביטחון מורכב לא רק מטנקים ומטוסים אלא גם טיפוח של מצויינות וחינוך ורווחה. אבל, הביטחון קודם לאיכות של החיים, ובמדינה כמו שלנו אין לנו את הלוקסוס לפגוע בביטחון". ברק השתתף בתרגילים גדודיים של קורס מפקדי פלוגות וגדודים של חילות השריון והרגלים שנערכו ברמת הגולן.