ישראלים בקו האש

כמה מאות ישראלים, רובם תיירים, תקועים בגיאורגיה ולא יכולים לצאת מהמדינה המופצצת. האצבע המאשימה מופנית כלפי חברת "ארקיע" ומשרד החוץ. בתוך כך, הגיעו כמה יהודים גאורגים לנתב"ג והתקבלו בחום על ידי בני משפחותיהם המתגוררים בישראל

(3:11 דק')

בגאורגיה הנצורה תקועים כ-400 ישראלים, שמתקשים להימלט מהמדינה, אחרי שרוב חברות התעופה, שבהן גם ,ארקיע" הישראלית, ביטלו את טיסותיהן מטביליסי. הישראלים מפנים את זעמם כלפי חברת התעופה ומשרד החוץ.

"חברת ארקיע חושבת שאין צורך להטיס אותנו בחזרה במצב של מלחמה", אמר לחדשות 10 מאיר, שהגיע למדינה כתייר. "אתמול גם באו לכאן פליטים ופרצו לנו לתוך המלון". אילנה, גם היא תיירת, הוסיפה: "שמענו לפנות בוקר שלוש הפגזות ליד בית המלון שלנו. אנחנו במצב סיכון ואנחנו לא מוכנים להיות במצב סיכון. אנחנו מעוניינים שהמדינה תיקח אחריות".

כמה תיירים ויהודים שמתגוררים בגאורגיה הצליחו להמריא בכל זאת מהמדינה המופצצת והגיעו לנתב"ג, שם התקבלו בחום על ידי בני משפחותיהם המתגוררים בישראל. "יש שם גהנום", סיפר גבי חוחשווילי, שקיבל את פניהם של בני משפחתו. "אם העולם לא יתערב, זה לא ייגמר טוב".

מחברת "ארקיע" נמסר בתגובה: אנו פועלים יחד עם משרד החוץ כדי להוציא את הישראלים ממדינה סמוכה. משרד החוץ מסר: אנו מקיימים מגעים אינטנסיביים עם חברות התעופה כדי להוציא טיסה מטביליסי או שדה תעופה קרוב אחר.