חברי מפלגת ש"ס ביקשו להתפטר מהכנסת יחד עם היו"ר דרעי

לפחות שישה מחברי המפלגה חתמו על מכתב שהוגש ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, זמן קצר מאוד לאחר קבלת התפטרותו של היו"ר אלי ישי. אליהם הצטרפו חברי מועצות וסגני ערים מטעם ש"ס, שאיימו להתפטר בעצמם אלמלא ישוב דרעי כלשונם "להציל את המפלגה מקריסה". במקביל, מנסים מנהיגי המפלגה לחבל בעלייתו הפוליטית של הפורש ישי- המואשם בהדלפת הקלטות

ערב התקבלות מכתב ההתפטרות של יו"ר ש"ס, אלי ישי, הוציאו שישה חברי ש"ס מכתב בו הודיעו על התפטרותם שלהם מהכנסת. אליהם הצטרפו חברי מועצות וסגני ערים של ש"ס, שהתייצבו הערב (שלישי) בפני נשיא מועצת החכמים, שלום כהן, ואיימו להתפטר בעצמם.

 

מדובר בצעד שמטרתו העיקרית היא הפעלת לחץ על היו"ר המתפטר דרעי, והעברת מסר לפיו אם לא ישוב לשורות המפלגה-זו תקרוס. זאת, בהמשך למסר שהעביר מוקדם יותר הערב בחדשות 10 השר לשעבר מטעם המפלגה, שלמה בניזרי, לפיו לאחר שדרעי וישי נטשו את המפלגה, ניצבת זו בפני לא פחות מ"סכנה קיומית".


הערב נערכה בנוסף פגישה נדירה בין הרב עמאר, פעם יריבה של ש"ס לבין נשיא מועצת החכמים שלום כהן. זאת, במטרה לדון בהשבתו למפלגה של הפטרון של ישי, הרב מזוז. אם הרב יעתר לבקשה, הרי שמפלגתו החדשה של הפורש ישי עשויה להישאר ללא נכס אסטרטגי להציג לבוחרים.

 

מכתבו של דרעי, שפורסם לראשונה בחדשות 10, הגיע בעקבות הקלטות בהן נשמע הרב עובדיה יוסף כשהוא מותח ביקורת על דרעי ואומר כי הוא לא יבגוד באלי ישי. במכתב כתב יושב ראש התנועה: "הכאב שפילח את לבי אתמול היה קשה יותר מפטירתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל. הלב נקרע לאור חילול השם הנורא, ביזיון כבוד התורה והפגיעה בכבודו של מר"ן. לכן החלטתי לבוא מול מעלת תורתכם ולהחזיר את התפקיד שהטלתם עליי".

דרעי מגדיר ככישלון את מה שקורה בימים האחרונים סביב המפלגה, בייחוד לאחר פרסום הקלטות של הרב עובדיה ז"ל. הוא היה מעוניין להוביל את מערכת הבחירות מבלי להיקלע למלחמות הפנימיות ולפגוע בכבודו של מר"ן, אך לאחר מה שקרה ראה דרעי שהציבור הספרדי נסחף לתוך המחלוקת והחליט לעשות מעשה.