ההקלטה חשפה: עובדת מדינה גויסה לקמפיין הפריימריז של יעלון

מההקלטות שהגיעו לידי חדשות 10, עולה כי עובדת בלשכתו של שר הביטחון נוטלת חלק פעיל בעבודת המטה הפוליטית שלו לקראת הפריימריז בליכוד, בניגוד לחוק. בלשכת יעלון מסרו בתגובה: "פועלים לפי התקנות"

עורך הדין שי גלילי, מבקר הפנים הפעלתן של הליכוד, לא עוצר. אחרי שהודיע לנתניהו שהוא פוסל אותו מלהתמודד בפריימריז, הוציא היום (חמישי) גלילי התרעה לשר הביטחון, משה יעלון, בשל שימוש פסול לכאורה בעובדי משרד הביטחון לצרכים פוליטיים.

 

בהקלטה שהגיעה לידי חדשות 10 מתועדת שיחה בין עובדת בלשכתו של השר לבין פעיל של המפלגה, כשהיא מבקשת ממנו לעדכן את פרטיו לצרכי הפריימריז. על פי חוק, מי שאמורים לבצע את שיחות הטלפון הללו הם פעילי מטה הבחירות של יעלון ולא עובדות משרדו.

 

במכתב שהועבר ללשכת יעלון נכתב כי "עצם עשיית שימוש של שר בעובדי משרדו, לצורך הבחירות המקדימות, מהווה עבירה". יעלון, אחד המקורבים ביותר לראש הממשלה, צפוי כמובן להתמודד כמתוכנן וישאף להשיג מקום בולט בעשירייה הראשונה של רשימת מפלגת השלטון לכנסת הבאה.

 

מלשכתו של שר הביטחון נמסר בתגובה: "לשכת השר פועלת כראוי ועל פי התקנות, ולכן אין ממש בטענות המבקר. על פי תקנון הליכוד, למבקר אין כל סמכות לקרוא למועמד לשימוע או לפסול מועמדות, ולכן תמוה שהמבקר עוסק בנושאים לא לו, חורג מסמכותו ופועל באופן בלתי סביר. ההעסקה מתבצעת על פי חוזר נציבות שירות המדינה בעניין איוש לשכות שרים וסגני שרים. העובדת המדוברת נקלטה עוד לפני שנקבע מועד לבחירות או לפריימריז, כממלאת מקום ליועצת הפרלמנטרית במשרת אמון זמנית".