היועמ"ש הורה: לפתוח בחקירה פלילית של עמותות שתגמלו סרבנים

החקירה תתנהל נגד עמותות שהעניקו פרסים כספיים לחיילים שסירבו לפנות מאחזים. במרכז החקירה: "העמותה להצלת העם והארץ" שחילקה 1000 שקל לחיילים הסרבנים מ"שמשון" עבור כל יום מחבוש. הרב מלמד: "הביקורות לא מבטלות את המצווה להתגייס"

(2:00 דקות)

היועץ המשפטי לממשלה הורה היום (שני) לפתוח בחקירה פלילית נגד העמותות שהעניקו פרס כספי לחיילי צה"ל שסירבו לפנות מאחזים.

ההליך המרכזי בו החל משרד המשפטים יתנהל בעיקר נגד עמותת "המטה להצלת העם והארץ" שחילקה 1000 שקלים עבור כל יום מחבוש שאליו נשלחו החיילים מגדוד "שמשון" שהניפו שלטים ובהם קריאה לסירוב פקודה. במקביל לחקירה, תבדק אפשרות להפסיק את פעילות העמותה במסגרת החוק.

בתוך כך, מחר יגיעו ראשי ישיבות ההסדר לשימוע בפני שר הביטחון שלאחריו יוחלט אם וכיצד יימשך ההסדר עם הישיבות. על רקע ההליכים, השמיע היום ראש ישיבת ההסדר "הר ברכה", הרב אליעזר מלמד, שצה"ל איים להפסיק את פעילותו דברים מתונים יותר: "כאשר יש ביקורת על צה"ל צריך לאומרה כדי לשפר את המצב ולתקנו אבל כל הביקורות לא מבטלות את המצווה העקרונית להתגייס לצבא".

אתמול קרא אלוף פיקוד המרכז, אבי מזרחי, לשר הביטחון לפעול לביטול שיתוף הפעולה עם ישיבת ההסדר של הרב מלמד. "הצבא לא יתמוך בישיבה שראשה קורא למפקדי צה"ל גנבים ואינטרסנטים ומטיף לסירוב פקודה", אמר מזרחי.

ברק נענה לבקשתו ומלמד יזומן למשרדו בכדי להתחיל בהליכים לביטול מעמדה המיוחד של הישיבה אותה הוא מנהל.