ללא הכרעה: דיוני הוועדה לאיתור היועץ המשפטי לממשלה יתחדשו מחר

פגישת הוועדה הסתיימה ללא הכרעה בנוגע לזהות שלושת המועמדים לתפקיד. הוועדה אמורה לגבש את הרשימה, ולהעבירה לאישור שר המשפטים והממשלה

הוועדה לאיתור היועץ המשפטי לממשלה סיימה הערב (רביעי) את פגישתה מבלי שהצליחה להכריע על רשימה מוסכמת.

דיוני הוועדה החלו אחר הצהריים, בניסיון לגבש רשימה של שלושה מועמדים לתפקיד, שתובא לאישור שר המשפטים, יעקב נאמן, והממשלה. הוועדה עתידה לחדש את דיוניה מחר.

בתחילת השבוע נפגשו חברי הוועדה עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו. הפגישה נערכה במסגרת נהלי העבודה הקבועים, כשבועיים לאחר דיון שנערך בנוכחותו של נאמן. במהלך הפגישה, אמר נתניהו כי "שאלת הפיצול איננה רלוונטית להחלטה שלכם לגבי זהותו של היועץ הבא".

לדברי ראש הממשלה, "סוגיית הפיצול יסודית ומורכבת ועל כן ייקח עוד חודשים רבים עד שתתקבל החלטה בנושא. גם לאחר מכן, יישומה ייקח עוד זמן. הוועדה צריכה לבחור את היועץ המשפטי לפי המתכונת הנוכחית." בפגישה השתתפו יו"ר הוועדה, השופט תיאדור אור, מזכיר הממשלה, ויועץ התקשורת של ראש הממשלה.

נתניהו הדגיש כי עדיין לא קיבל החלטה האם לפצל את תפקיד היועץ. כמו כן ביקש ראש הממשלה מוועדת האיתור להגיע להסכמה בהקדם. "אני ביקשתי ממזוז להמשיך בתפקידו אך הוא נחוש לפרוש בחודש ינואר הקרוב. יש לעשות הכל על מנת להגיע להבנות בהקדם האפשרי".