BETA

06.07.2014

22:57

עודכן:

"הטלטלה במשטרה": בידי מח"ש דיווחים על מקרים נוספים של חשד לדליפת מידע תמורת שוחד

הפרשה שמאיימת לטלטל את בכירי המשטרה לא צפויה להסתכם ככל הנראה בחקירת עו"ד רונאל פישר, לאחר שהגיעו דיווחים על מקרים ואולי אף קצינים נוספים שהיו מעורבים במסירת מידע רגיש ובסגירת תיקים. בשיחה עם חדשות10 טען פישר כי לא קיים ניגוד עניינים באופן בו ייצג קצינים וחשודים והדגיש כי לא עשה "שום דבר שסנגור אחר לא היה עושה". ממשרדו נמסר: "משוכנעים שהסיפור יעבור בלא כלום"

על רקע התרתה היום (א') לפרסום של הפרשה בה מעורבים לכאורה בכירים מצמרת המשטרה, אשר נחשפה לראשונה בחדשות נענע10, מתברר כי לידי המחלקה לחקירות שוטרים דלף מידע על מקרים נוספים. גם באותם מקרים, להערכת גורמים במשטרה, קיים חשד למסירת מידע לעורכי דין וגורמים אחרים תמורת שוחד.

 

כאמור, היום זימנה מח"ש לחקירה גם קצין בכיר מיחידת להב 433 במשטרה, שהיה מיודד עם עו"ד רונאל פישר ואף נסע עמו פעם אחת או יותר לחו"ל. זאת, בחשד שהוא ואולי גם קצינים נוספים יידעו את פישר על חקירות רגישות שביצעו במסגרת תפקידם, ואולי אף קיבלו תמורת המידע ותמורת סגירת התיקים בצע כסף.


פישר הופלל, כזכור, לאחר שהסכים לקבל סכום בן 150 אלף דולר מאלון חסן, לכאורה בתמורה לסגירת תיקים העומדים נגד יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר. גורמים במח"ש הסבירו היום כי פישר נעצר במעמד קבלת השטרות המסומנים משום שסירב להביא לפגישה את הגורם שלכאורה אמור היה לקבל את השוחד. בעקבות הסירוב חששו חוקרי מח"ש שהכסף לא יוחזר ואי לכך עצרו את פישר כבר במעמד קבלת השטרות.


אשר לחסן - גורמים במשטרה העריכו כי הוא לא צפוי להקלה בתיק המרכזי העומד נגדו, בעניין התקופה בה שימש כאמור כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד. יחד עם זאת, בסעיפי התיקים המשניים יותר העומדים נגדו, חסן צפוי ליהנות מהקלה מסוימת.

"למה אני לא רשאי לייצג 15 קצינים?"

העילה המרכזית לחשדות החמורים יותר נגד פישר נוגעת, כזכור, לניגוד העניינים בו הוא נמצא לכאורה כפרקליט של קציני משטרה בכירים ושל חשודים, בפרשות אותם הם חוקרים. לפני כחודשיים פורסם בחדשות 10 כי ייצג את אברהם ברכה, ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה וכן את מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, שנחשד על ידי ברכה בקבלת טובות הנאה.


ניגוד העניינים של פישר נגע לכאורה גם לעסקיו האישיים. פישר ייצג את החשוד המרכזי בפרשת העברת הכספים מחברת הנדל"ן ב' יאיר לעבריין יצחק אברג'יל, יאיר ביטון. הוא ורות דוד, לשעבר פרקליטת מחוז תל אביב, אף שימשו כדירקטורים בחברת ב' יאיר. לבסוף הם פרשו ממנה אך המשיכו לייצג כאמור את הבעלים עם תחילת החקירה נגדו.


פישר חשוד בנוסף כי ידע על חקירות רגישות של המשטרה עוד בטרם ידעו עליהן החשודים המרכזיים בפרשות שבהן ייצג. ממח"ש נמסר כי בכיר בעיריית אשדוד יזומן אף בהמשך לתת עדות במח"ש, גם בחשד שפישר הציע לו "לסגור עניינים" במשטרה תמורת 600 אלף דולר.


בשיחה עם חדשות10 טען עו"ד רונאל פישר כי מעולם לא עשה "דבר שאינו ראוי" וכי לא ביצע שום דבר "שכל סנגור אחר היה עושה". בהתייחסות לניגוד העניינים בו נהג לכאורה במספר מקרים שאל מה לא בסדר בכך שהוא מייצג לא רק את ברכה אלא עוד 15 קציני משטרה: "למה אני לא רשאי? למה היועמ"ש, פרקליט המדינה, ראש להב 433 והמפכ"ל לא חושבים שיש התחלה של בעיה אתית ורק אתה חושב?"

 

פרקליטתו של תנ"צ אפרים ברכה, אפרת ברזילי, מסרה בתגובה: "לתנ"צ ברכה אין שום קשר לפרשה הזאת. הוא לא נחקר ולא זומן לחקירה".


תגובת משרד עו"ד רונאל פישר: "עו"ד פישר לא עושה הנחות לא לעצמו ולא לאחרים כאשר העניין נוגע לטיפול בלקוחות המשרד ולכן ברור מדוע הצלחותיו ויכולותיו המוכחות ממריצות גורמים שונים ואינטרסנטים לנסות ולפגוע בו. המשרד מעולם לא זכה להנחות מגורמי אכיפה שונים ובמסגרת הטיפול המשפטי נלחם הוא והופך כל אבן ומעלה כל טענה בלי לחשוש מדבר. גם כעת דבר לא ימנע ממשרדנו מלהמשיך ולתת את השירות הטוב ביותר בעבור לקוחותיו. עו"ד פישר עושה את כל הדרוש לבירור הפרטים במהרה ומשכך - אנו משוכנעים כי הסיפור יחלוף בלא כלום".


רות דוד טענה בתגובה כי "מדובר בהבל ורעות רוח, אנשים מעלים מן האוב כל מיני סיפורים. כל הסיפור הזה הוא בדותה אחת גדולה".