גל הטבעונות – מלאכת מחשבת של אנשי שיווק?

לבחירה באורח חיים אורגני, צמחוני או טבעוני יש השלכות כלכליות לא פשוטות. למרות שמספר צרכני מזון הבריאות רק הולך וגדל, המחירים נותרים יקרים. הילה אלרואי ונגה ניר נאמן יצאו לבדוק – האם אנשי השיווק עומדים מאחורי גל המזון הבריא?

לבחירה באורח חיים אורגני, צמחוני או טבעוני יש גם משמעות כלכלית ממש לא קטנה על חיינו. למרות שמספר צרכני מזון הבריאות בישראל הולך וגדל, מחירי המוצרים עדיין יקרים מאוד.

 

לא מעט אנשים צורכים את המוצרים הבריאותיים בגלל מחלות כמו הצליאק או הסכרתיים, להם אסור לאכול מוצרים שמכילים גלוטן. לצערם של כל אותם חולים, מדינת ישראל עדיין לא מסבסדת את המזון או מכירה בהוצאות לצורכי מס כמו מדינות מתוקנות אחרות בעולם ולכן המחירים גבוהים מאוד.


(10:51 דקות)

הנה כמה דוגמאות: פריכיות ללא גלוטן עולות למשווקים 6.95 שקלים ונמכרות לנו במחיר של 12.99, כלומר - רווח של 46%. קורנפלקס ללא גלוטן עולה למשווקים 15.30 שקלים ונמכר לנו ב-27 שקלים - רווח של 43%. טופו טבעי נמכר למשווקים ב-7.85 שקלים ונמכר לצרכן ב-12.99, 39% רווח.

 

"זה לגמריי שוק חופשי מה שקורה כאן מכיוון שאין שום פיקוח על המוצרים האלה וזה מה שיוצר את הבעיה", אומרת קונה קבועה באחת מהרשתות. "הרשתות מבינות שעדיף לייצר גרעין לקוחות חדש, ולייצר פתרון שיווקי מעניין לאוכלוסיות רחבות ולייצר מוצרים חדשים" אמר אבי זייתן, מומחה לשיווק ואסטרטגיה.